Elastyczna, zdrowa i promienna skóra to efekt działania wielu czynników: odpowiednio dobranych kosmetyków, optymalnego nawilżenia organizmu, zdrowej diety, unikania alkoholu i dymu papierosowego. Jednak nawet restrykcyjne przestrzeganie tych zasad, nie uchroni nas przed naturalnymi procesami starzenia skóry. Co sprawia, że nasza skóra twarzy staje się wiotka i jak temu przeciwdziałać?
Zanikanie ważnych elementów wypełnienia skóry
Wraz z wiekiem, około 25-30 roku życia, znacząco zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego i włókien kolagenowych w naszej skórze. Odpowiadają one za jej odpowiednie napięcie, elastyczność, zatrzymywanie wody i wypełnienie. Utrata tych istotnych składników sprawia, że skóra staje się przesuszona, podatna na powstawanie zmarszczek, traci piękny kolor.
Wielu producentów kosmetyków obiecuje, że zawarte w ich produktach związki poprawią stan skóry – musimy jednak pamiętać, że jest to działanie wyłącznie powierzchniowe. Aktywne składniki działają tylko na wierzchniej warstwie skóry, nie docierając do jej głębszych warstw. Zamiast kupować coraz droższe kosmetyki o wątpliwej skuteczności działania warto zainteresować się zabiegami medycyny estetycznej.
Medycyna estetyczna przywróci blask Twojej skórze!
Zabiegi medycyny estetycznej są w Polsce coraz popularniejsze: decydują się na nie zarówno panie, jak i panowie. W klinikach wykorzystywany jest kwas hialuronowy oraz toksyna botulinowa, zwana popularnie botoksem. Zadaniem botoksu jest zahamowanie przekazywania impulsów nerwowych pomiędzy włóknami mięśniowymi, rozluźnienie konkretnych partii mięśni. Dzięki temu skóra staje się gładsza, zmarszczki są wygładzane. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możliwe jest wypełnienie zmarszczek i znaczne ich spłycenie, ale również wypełnienie ust, konturowanie twarzy. O możliwościach medycyny estetycznej warto przeczytać więcej na stronie karolinakusnierz.pl.