Ciekawe

Zakup nowego samochodu – jakie ceny?

W naszym społeczeństwie powszechnie panuje opinia, że nie opłaca się kupować nowych samochodów. Z czego wynika jednak takie podejście? Czy rzeczywiście powinniśmy unikać nowych samochodów? Czy ceny zakupu nowych samochodów rzeczywiście stanowią barierę dla przeciętnego Kowalskiego? Przyjrzyjmy się zatem cenom i jakości na przykładzie czeskiej marki – na przykładzie Skody.
Już na samym początku należy wyraźnie podkreślić, że decydując się na zakup używanego samochodu podejmujemy spore ryzyko związane nie tylko z jego przeszłością, ale również ryzyko związane z naszym bezpieczeństwem podróży. Jest rzeczą niemal oczywistą, że każdy sprzedający chce sprzedać swój stary samochód w jak najlepszej cenie, a tym samym będzie starał się ukryć jego ewentualne usterki. Na rynku z dużą łatwością znajdziemy również egzemplarze z cofniętymi licznikami czy po naprawach blacharskich, o których to jako kupujący nie jesteśmy w żaden sposób informowanie przez nieuczciwego sprzedającego. Decydując się na używany samochód, a więc samochód przynajmniej kilku letni, nie możemy być też pewni skuteczności jego systemów bezpieczeństwa – napinaczy pasów czy poduszek powietrznych, których skuteczność określa się najczęściej na dziesięć lat eksploatacji.

Wyposażenie samochodu – ile kosztuje Skoda i wyposażenie?

Niewątpliwą zaletą przy zakupie nowego samochodu jest możliwość jego niemal dowolnej konfiguracji spośród opcji oferowanych przez producenta. Potrzebujemy czujników parkowania z przodu? Nawigacji satelitarnej? A może trzeciego rzędu siedzeń, a adaptacyjne reflektory LED są dla nas zbędnym wydatkiem? Nic prostszego – wystarczy odpowiednio skonfigurować egzemplarz w salonie. Co prawda każdy z dodatków ma swoją pozycję w cenniku nowego samochodu, to jednak odpowiednio konfigurując pojazd możemy wyposażyć go wyłącznie w systemy, które są nam niezbędne.

Jaki koszt nowego samochodu?

Cennik aut – sprawdź ile kosztują nowe samochody.  Ile jednak kosztuje nowy samochód? Wszystko zależy tutaj od modelu, jego wyposażenia oraz silnika. Bazując na ogólnodostępnych cennikach marki Skoda można wskazać prostą zależność – im samochód większy i oferujący bogatsze wyposażenie, będzie on w zakupie droższy. Skoda ma w swojej ofercie na rynku polskim aktualnie siedem modeli – Citigo, Fabia, Nowy Rapid, Octavia, Karoq, Kodiaq i Superb. Najtańsza Skoda Citigo w wersji Ambition wyposażona w silnik benzynowy 1.0 MPI o mocy 60 KM to wydatek 36.900,-zł. Jeżeli zależy nam jednak na aucie 5-cio drzwiowym to musimy się liczyć z wydatkiem na poziomie 38.400,-zł.
Największaą popularnością na polskim rynku cieszą się jednak samochody znacznie większe – Superb czy Kodiaq. W przypadku tego pierwszego najtańszy egzemplarz to wydatek 108.710,-zł za wersję Sedan lub 112.410,-zł za wersję Combi, zaś w przypadku Skody Kodiaq musimy wyłożyć z portfela przynajmniej 92.400,-zł.

Ceny Skody

Podsumowując, ceny Skody nie odbiegają w żaden sposób od jej rynkowych konkurentów. Każdy z nas musi samodzielnie podjąć decyzję, czy warto kupić używany, kilkuletni samochód z niepewną przeszłością, czy też postawić na nowy pojazd gwarantujący nam bezproblemowe i bezawaryjne użytkowanie przez przynajmniej kilka lat (przy założeniu jego regularnego serwisowania).

Previous ArticleNext Article