Dom i Wnętrze

Zbuduj dom niskim kosztem i mieszkaj ekologicznie!

O domach drewnianych mówi się w ostatnich latach wiele: że są tańsze, że ich budowa trwa znacznie krócej, że inwestor może wprowadzić już po kilku miesiącach. Wszystko to prawda, jednak zanim zdecydujemy się na tego rodzaju inwestycję koniecznie powinniśmy przyjrzeć się domom drewnianym z bliska. Co warto o nich wiedzieć?

Dom drewniany – spełnienie marzeń o życiu blisko natury!

Moda na domy skandynawskie pojawiła się w Polsce ok 5-6 lat temu, jednak firm, które były w stanie zbudować taki dom, było jak na lekarstwo. Sytuacja zmieniła się niedawno, kiedy okazało się, że system całorocznych domków drewnianych sprawdza się w polskich warunkach. Domy drewniane tworzone są przede wszystkim z drewna i gotowych elementów – dzięki temu czas budowy jest skrócony do minimum. Jedynym elementem murowanym w przypadku domu drewnianego są jego fundamenty: ich wylanie i okres schnięcia nie trwa długo, przez co szybko można zając się stawianiem ścian. Zastosowanie drewna jako głównego materiału budulcowego sprawia, że budowę można rozpocząć praktycznie w dowolnym momencie w roku. Sam czas budowy określany jest na podstawie tego, w jakim stanie budowla ma zostać oddana. Domy w stanie surowym są gotowe już po 3-4 miesiącach, w przypadku domu w stanie deweloperskim jest to okres 6-8 miesięcy. Dodatkowym atutem jest fakt, że dom taki może zostać profesjonalnie wykończony przez firmę budowlaną – to powszechna usługa.

Czy to się opłaca?

Wiele osób stara się przekalkulować sobie koszty budowy domu drewnianego i murowanego – okazuje się, że dom drewniany jest o ok. 30-35% tańszy! Nie ma też problemów z projektami: w firmach budowlanych zaoferują nam projekty domków norweskich na wąskie działki, domki z podjazdami czy garażami. Dom taki może posiadać również poddasze pod zabudowę.

Previous ArticleNext Article