Dom i Wnętrze

Kuchnia w pozytywnym stylu

Przestrzeń i panujący w niej klimat ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Otoczenie wpływa na nasz nastrój i kształtuje nasze zadowolenie z życia lub prowadzi do osłabienia i rozczarowania. Oczywiście można w wyobraźni przenosić się do pięknych miejsc tego świata, ale nie zawsze się to udaje. Lepiej odmienić realną przestrzeń. Zwłaszcza tę najbliższą, w której funkcjonujemy na co dzień.

Zacznijmy od kuchni

Pozytywne nastawienie do życia najlepiej zacząć od własnej kuchni, gdzie ustawimy meble kuchenne komplety i zaczniemy kolorować w elementarny sposób naszą egzystencję codzienną. Poprzez warzywa, owoce, czekoladki, kawę, przyprawy – dosłownie i w przenośni. Te wszystkie produkty mogą stać się podstawą pysznych dań, ale też kuchennej metamorfozy wnętrzarskiej.

Cytrynowo i bananowo

Kolor żółty, pożyczony od bananów czy cytryn, może zapanować w  naszej kuchni. Na ścianach, ale także na frontach mebli kuchennych. Cytrynowa kuchnia na pewno wyda się większa i bardziej promienna. Można pobawić się w dobór wszystkich elementów tak, żeby różniły się tylko odcieniem. Lub stworzyć aranżację, w której żółty będzie dodatkiem czy akcentem.
Ten odważny kolor warto też wprowadzić do salonu czy jadalni. Na tle żółtej ściany promiennie zaprezentują się meble Bydgoskie w jasnych barwach.

Pomysłowo i odlotowo

Pozytywna przestrzeń wypełniona jest dobrymi słowami i wyrażeniami. Takimi, które podnoszą na duchu i wprawiają w dobry nastrój. Kuchnia to przestrzeń mniej formalna, dlatego można pobawić się w niej odrobinę. Umieszczając na przykład zabawne czy pozytywnie nastrajające wyrażenia w postaci naklejek na lodówce czy obrazków na ścianie. Warto też pomyśleć o wielkoformatowych obrazach, które przedstawiają wesołe momenty z naszego życia.

Previous ArticleNext Article