Dom i Wnętrze

Zadaszenie przyścienne – funkcjonalny dodatek na tarasie

Odpoczynek na tarasie to jedna z najlepszych form na relaks – dzięki elementom takim jak zadaszenie przyścienne będziemy mogli korzystać z wiosny i z lata jeszcze bardziej. Jakie elementy, poza zadaszeniem, warto wykorzystać na naszym tarasie? Jakie rozwiązania brać pod uwagę?

W poszukiwaniu inspiracji na zadaszenie przyścienne

Czym jest  zadaszenie przyścienne? To nic innego jak nowoczesna pergola wykonana z trwałych materiałów, która montowana jest przy ścianie budynku. Zadaszenie przyścienne jest konstruowane modułowo, dzięki czemu spisze się one zarówno na mniejszych, jak i większych tarasach. Rozwiązania takie jak zadaszenie przyścienne ma za zadanie ochronić nas przed silnym promieniowaniem słonecznym, jak również przed niespodziewanym deszczem. Dodatkowo tworzą one na powierzchni tarasu cień, w którym chętnie odpoczywamy w czasie upalnych dni.

Jak skonstruowane jest zadaszenie przyścienne? Ich konstrukcja stworzona jest z elementów aluminiowych malowanych proszkowo. Elementy konstrukcji zabezpieczone są przed działaniem wilgoci, rdzą. Na szczycie umiejscowiony jest dach, który najczęściej wykonany jest z aluminiowych listew. Listwy mogą obracać się wokół swojej osi, a użytkownik sam decyduje o ich ustawieniu oraz o tym, jak wiele światła wpada pod pergolę.

Meble ogrodowe na taras

Aby móc wykorzystać taras i zadaszenie przyścienne koniecznie pomyślmy o wygodnych meblach ogrodowych. Topowi producenci mebli proponują nam dzisiaj wiele ciekawych kompletów, które z pewnością zaskoczą nas doskonałymi parametrami technicznymi oraz elegancją. Wśród najchętniej wybieranych wymienia się komplety wypoczynkowe złożone z kilku sof i stolika kawowego. Meble technorattanowe cenione są przede wszystkim z powodu wysokiej trwałości i odporności na zmienne warunki atmosferyczne. Nie są one podatne na działanie wilgoci, osiadanie i wnikanie brudu.

Previous ArticleNext Article