Dom i Wnętrze

Meble w stylu angielskim do przytulnych wnętrz

Meble w stylu angielskim dopasowane są do przytulnych i klimatycznych wnętrz. Z lekką swobodą korzystajmy z głęboko zakorzenionych kolonialnych tradycji, jakie do dzisiaj można obserwować w wielu domach brytyjskich.

Ciekawe meble w stylu angielskim

Skoro mowa już o kolonializmie, to warto przypomnieć sobie, że jednym z elementów charakterystycznych tego było…drewno. Nic więc dziwnego, że meble w stylu angielskim wykonane są z drewna. I to nie byle jakiego! Bardzo często użytkowane jest drewno tekowe, które doskonale spisuje się pomalowane na piękny kolor biały. Tekowe drewno zaliczane jest do rodzajów egzotycznych, dzięki czemu każda osoba będzie wiedziała, że ma solidnie wykonane i dopasowane meble. Idealnym uzupełnieniem takich mebli są efektywnie wyglądające zdobienia.

Meble w stylu angielskim i dobre dodatki

Meble w stylu angielskim kochają dodatki w dużej ilości. Przy czym starajmy się nie przesadzać z ilością, bo jednak gromadzą one zawsze dużo kurzu. Do takich mebli znajdujących się w salonie, sypialni, czy nawet w kuchni warto wybrać dodatki w odcieniu jasnych kolorów pastelowych. Biała leżanka i piękne, puchate poduszki w kolorze różowym. Fotel w stylu angielskim z przerzuconym beżowym kocem? Komoda z ustawionymi ramkami w kolorze błękitnym. Pomysłów jest wiele. No i kwiaty – gdzie się da. Żywe lub sztuczne w wazonach na pewno będą wspaniale komponować się z całością wystroju wnętrz. Styl angielski jest ciągle w modzie i wykorzystywany jest przez wielu architektów do wystroju wnętrz. 

 

Previous ArticleNext Article