Dom i Wnętrze

Wymiana okien – co warto wiedzieć na ten temat?

Wymiana okien pomoże nam zaoszczędzić. Co prawda, wymieniając okna będziemy musieli wyłożyć pieniądze na nową stolarkę okienną i to niemałe. Jednak nie zapominajmy, że nowe okna są trwalsze, bezpieczniejsze, mają lepszą izolację termiczną i są na pewno o wiele ładniejsze.

Wymiana okien – zakup z montażem

W obecnych czasach można zakupić nowe okna bezpośrednio z montażem, dzięki czemu sami nie będziemy musieli męczyć się z żadnymi pracami. Zanim jednak nastąpi wymiana okien przez zamówionych fachowców warto wiedzieć, czego można się po nich spodziewać, a właściwie czego powinniśmy się spodziewać, co mamy zagwarantowane w cenie. W zakres ich prac wchodzi również demontaż starego okna, montaż parapetu zewnętrznego i wewnętrznego. Do tego można liczyć na obróbkę ościeża. Po wyjściu okna i parapety powinny być co najmniej w takim stanie, w jakim znajdowały się przed wykonaniem demontażu.

Prawa klienta

Jeżeli tak nie będzie, to starajmy się dochodzić swoich praw. Zanim jednak do tego dojdzie pamiętajmy o tym, aby o wszystko dopytać się przy zakupie okien. Warto również wykaz wykonywanych prac mieć zawsze na papierze. Niestety, ale żyjemy w takich czasach, że ludzie dużo obiecują – z wykonaniem jest jednak o wiele gorzej. Dlatego warto o wszystko zapytać, mieć w ręce odpowiednią umowę i oczekiwać, aż nastąpi wymiana okien na nowe, lepsze modele energooszczędne. W przyszłości sami się przekonamy, że nowe okna faktycznie pomagają zaoszczędzić pieniądze i zawsze trzymają lepiej ciepło w naszych domach. 

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://andrzejurbanowicz.pl/odkryj-magie-loftu-ekskluzywne-meble-loftowe-i-ich-tajemnice/