Dom i Wnętrze

Wygodny leżak na taras

Decydując się na zaaranżowanie własnego tarasu często szukamy mebli ogrodowych po omacku. Na szczęście topowi producenci meblowi proponują nam wysokiej jakości komplety, w skład których wchodzą elementy takie jak sofy narożne czy leżak na taras. Na co zwracać baczną uwagę podczas zakupu mebli ogrodowych? Jakie tworzywa i materiały wybierać?

Nowoczesny leżak na taras

Nie ma wątpliwości, że leżak na taras jest jednym z najchętniej wybieranych mebli ogrodowych. Nowoczesne leżaki tworzone są z lekkich i trwałych materiałów, które gwarantują wysoką żywotność mebla. Leżak na taras jest meblem, który przypadnie di gustu wszystkim domownikom – dzięki możliwości regulowania zagłówka leżak na taras może być idealnym miejscem do czytania, jak również opalania się czy drzemania w promieniach słońca. Sporym udogodnieniem jest również zastosowanie w wielu modelach niewielkich kółek – pozwolą one na swobodne przesuwanie leżaka z miejsca na miejsce, bez większego problemu.

Jak skonstruowany jest leżak na taras?

Technorattanowy leżak na taras posiada stelaż wykonany z lekkiego, malowanego proszkowo aluminium. Zastosowanie tego tworzywa sprawia, że mebel jest niezwykle lekki. Wierzch leżanki tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze – plecionka nie chłonie wilgoci czy brudu, jej czyszczenie nie sprawia żadnych problemów. Dodatkowo technorattan nie jest podatny na promieniowaniem UV. Oznacza to, że nawet po wielu latach użytkowania nie zmienia on swojego oryginalnego koloru. Technorattan jest materiałem wysoce odpornym na zmienne warunki atmosferyczne – meble z technorattanu nie koślawią się, nie są podatne na łamanie. Takie meble będą prawdziwą ozdobą naszych tarasów czy ogrodów przez długi czas. W okresie jesieni i zimy chrońmy meble przy pomocy dedykowanych pokrowców.

Previous ArticleNext Article