Zdrowie i Uroda

Tęcza na głowie, czyli farbowanie włosów na nietypowe kolory

tęcza na głowieModa na niebieskie, czerwone, różowe i fioletowe włosy cały czas się utrzymuje. Efekt koloryzacji może się utrzymywać do pierwszego mycia lub przez miesiąc, w zależności od wybranej metody. Jak uzyskać na głowie tęczowe kolory?

Kreda do włosów

Zastosowanie kredy fryzjerskiej to najprostszy sposób. Można nią pokryć pojedyncze pasma, końcówki, grzywkę lub całą głowę. W przypadku kredy mieszanie kolorów jest bardzo łatwe, wystarczy użyć innych kredek, aby osiągnąć efekt ombre lub tęczowy. Kreda trzyma się na włosach do pierwszego mycia, dzięki czemu możemy wykorzystać ten sposób okazjonalnie, na przykład przed imprezą, a także codziennie cieszyć się innym kolorem włosów!

Kolorowe pianki

Rozwiązaniem o większej trwałości, jest zastosowanie pianki koloryzującej. Do wyboru są takie kolory jak niebieski, różowy, zielony, fioletowy, czerwony, a także bardziej tradycyjne – czarny, brązowy, rudy. Piankę rozprowadza się na włosach, pozostawia na chwilę i spłukuje. Efekt będzie się utrzymywał od dwóch tygodni do miesiąca, w zależności od kondycji włosów i częstotliwości mycia. Spłukująca się pianka sprawia, że codziennie mamy inny odcień na głowie, co również daje ciekawy efekt. Aby uzyskać pastelowe odcienie, przed koloryzacją można zmieszać piankę z odżywką do włosów.

Toner

Toner ma działanie podobne do pianki, ale charakteryzuje się inną konsystencją. Przypomina odżywkę do włosów, jego nakładanie przebiega komfortowo, a kosmetyk dodatkowo odżywia włosy. Kolory wybieramy z ogromnej palety, oferującej ponad 30 kolorów, od białego przez różne odcienie różu, fioletu, błękitu, czerwieni, po czarny. Włosy ufarbowane tonerem utrzymają oryginalny kolor około miesiąc. Ten i inne kosmetyki do włosów kupisz na Nokaut.pl.

Farba

Również tradycyjne farby do włosów mogą nadać naszym włosom nietypowe kolory. W drogeriach znajdziemy różne odcienie rudości, truskawkowy blond o różowym blasku, granatową i czerwoną czerń, które dodają dodatkowych refleksów. Wybierając farbę należy pamiętać, że jest to rozwiązanie radykalne – jeśli zmienimy zdanie, to powrót do naturalnego koloru może być trudny. Dlatego jeśli chodzi o zwariowane kolory, lepiej zdecydować się na łatwo zmywalne preparaty.

Previous ArticleNext Article