Motoryzacja

Pokrowiec na kierownice samochodu. Jaki wybrać?

Użytkując samochód bardzo często skupiamy nasza uwagę na akcesoriach upiększających. Chcemy by auto było jak najbardziej spersonalizowane. Montujemy oświetlenie wewnętrzne na panelu czy głośniki, które wydobędą właściwą siłę dźwięku podczas długich, monotonnych podróży. Zapominamy przy tym o funkcjonalnym pokrowcu na kierownicę. Jaki model wybrać?

Wygoda i funkcjonalność

Pokrowiec na kierownice nokaut.pl to dodatkowe wyposażenie samochodu, o którym często przypominamy sobie dopiero kiedy kierownica jest wytarta lub zniszczona. Kierownica to jedna z najważniejszych części w samochodzie. Intensywnie użytkowana jest nie tylko „ozdobiona” odciskami palców, ale przede wszystkim jej powłoka jest spękana, zabrudzona, a kolor wytarty. Aby tego uniknąć warto po samym zakupie auta nałożyć na nią profesjonalny pokrowiec, który ochroni ją przed zniszczeniem. Dodatkowym atutem pokrowca jest to, że poprawi komfort prowadzenia auta, gdyż kierownica nie będzie się wyślizgiwała ze spoconych dłoni.

Gładka, dziurkowana, skórzana

Szukając idealnego pokrowca natrafimy na wiele propozycji. Gotowych osłon oraz skóry, którą samodzielnie obszywa się dookoła kierownicy. Jednak jest to zajęcie pracochłonne, wymagające także precyzji. Przymierzając się do zakupu warto pamiętać o zmierzeniu obwodu kierownicy, tak by pokrowiec idealnie do niej przylegał, nie utrudniając prowadzenia pojazdu.
Na rynku istnieją gotowe pokrowce na koło kierownicy – piankowe, skórzane, ze skóry perforowanej lub gładkiej. Dzięki zastosowaniu naturalnej skóry są bardzo trwałe. Materiał jest wytrzymały na rozciąganie, przedarcia czy wytarcie. Skóra nie pęknie także w niskich temperaturach. Skórzana, gładka kierownica zapobiega nadmiernemu poceniu się. Pokrowce mogą posiadać dodatkowe gumowe wstawki zamontowane po zewnętrznych stronach koła, które zwiększą komfort prowadzenia auta zapobiegając ześlizgiwaniu się dłoni. To one nadadzą sportowy charakter kierownicy.
Styl pokrowca warto dopasować do charakteru samochodu – inny pokrowiec zamontujesz w rodzinnym kombi, a inny w sportowym modelu. Najlepiej gdy kolor osłony będzie współgrał z barwą taperki, jednak czarne pokrowce są najbardziej praktyczne – skutecznie ukrywają zabrudzenia i odciski palców.

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecje Stolik pomocniczy na laptopa loft https://hankasa.com.pl/waska-konsola-w-przedpokoju-jak-polaczyc-funkcjonalnosc-z-estetyka/