Przeprowadzka – trauma dla pupila

przeprowadzki
 
Przeprowadzka jest bardzo trudnym momentem w życiu każdego człowieka. W starym miejscu zamieszkania pozostają wspomnienia i przyzwyczajenia, a nowe jest jeszcze nieznane. Warto jednak wiedzieć, że również nasi czworonożni pupile odbierają przeprowadzkę w podobny sposób. Zobacz jak ułatwić im zmianę miejsca zamieszkania.

Stare mieszkanie – co zostawia w nim nasz pupil

W starym miejscu zamieszkania pies, podobnie jak ludzie, pozostawia swoje ulubione kąty. Zwierzę przywiązuje się do przedmiotów, miejsc, a także do tras spacerowych. Zmiana otoczenia to pozostawienie większości z tych rzeczy w starym miejscu.

Nowe mieszkanie

Nowie mieszkanie jest dla pupila obszarem zupełnie nieznanym. Tutaj czeka na niego wiele interesujących miejsc, ale jak dotąd niepoznanych. Jedne czworonogi bardzo dobrze przyjmują taką zmianę i szybko się aklimatyzują, ale są też takie, u których przeprowadzka jest dużym problemem. Zdarza się, że zwierzę ucieka do starego domu, albo staje się smutne i marudne w nowym miejscu. Aby nie dopuścić do takiego stanu należy przygotować pupila do przeprowadzki.

Sposób na przeprowadzkę

Jeśli zamierzamy przenieść się do innego mieszkania w tym samym mieście, można wybrać się tam z psem na spacer. Kilkukrotne odwiedziny w nowym miejscu pozwolą je poznać i ułatwią akceptację. Jeśli wyprowadzacie się do innej miejscowości takie zapoznanie z nowym miejscem niestety może okazać się niemożliwe.

Nowe miejsce- stare rzeczy

Jeśli pies nie zdążył poznać miejsca, w którym zamieszka, warto zadbać, aby zabrać „trochę” starego mieszkania. Dlatego też dobrze jest przenieść rzeczy psa do nowego domu. Stare miski, zabawki czy koce sprawiają, że zwierzę czuje się znacznie pewniej na nowym miejscu. Ulubione przedmioty pomagają mu zaaklimatyzować się i szybciej uznać nowe miejsce za swój dom.
Psy podobnie jak ludzie przywiązują się do miejsc i zwyczajów. Warto o tym pamiętać zmieniając miejsce zamieszkania. Wcześniejsze poznanie nowego miejsca oraz zapewnienie pupilowi kontaktu z jego ulubionymi, starymi przedmiotami sprawi, że zwierzę będzie czuło się lepiej w nowym domu.
Fortis Przeprowadzki
ul. Księdza Stanisława Staszica 4/28,
91-746 Łódź
tel. 514 555 800
email: kontakt@fortis-przeprowadzki.pl