Sto lat młodej parze, czyli co podarować w prezencie ślubnym

prezent ślubnyWybór prezentu ślubnego nie jest łatwy. Często zdarza się, że jesteśmy zaproszeni na ceremonię ślubną u dalekiej rodziny i nie znamy potrzeb tych osób. Za to idąc na ślub bliskich znajomych, możemy mieć poczucie, że niczego im nie brakuje. Jak wybrać prezent ślubny, aby ucieszyć młoda parę?

Listy prezentowe i życzenia

Obecnie pary młode często ułatwiają gościom decyzję dotyczącą prezentów. Zwykle informacja o tym jest dołączona do zaproszenia, dlatego warto je uważnie przeczytać. Czasem nowożeńcy zaznaczają, że zamiast kwiatów wolą zebrać przytulanki dla dzieci z domów dziecka lub karmę dla zwierząt ze schroniska. Zdarza się również informacja, że młodzi wolą dostać upominek pieniężny zamiast kolejnego miksera czy serwisu obiadowego. Popularność zyskują również listy prezentowe – sporządzone wcześniej spisy ,,zachcianek”, na których nowożeńcy wypisują dokładnie, co by chcieli dostać. Ich nowoczesną formą są listy internetowe, dzięki którym goście mogą zadeklarować, którą rzecz zamierzają kupić, aby uniknąć powtórek.

Prezenty kuchenne

Jeśli para dopiero będzie się urządzać, to z pewnością ucieszy się z wyposażenia kuchni. Zastawa, sztućce, drobne AGD to świetny pomysł na prezent. Te pozornie drobne rzeczy są drogie, więc na zakup wystawnego serwisu obiadowego możemy się złożyć z innym znajomym, który wybiera się na wesele. Decydując się na zakup mikrofalówki czy tostera również warto skonsultować się z innymi weselnikami, by nie zdarzył się dubel. Wiele oryginalnych prezentów na ślub znajdziesz na Nokaut.pl.

Podróż ślubna lub przeżycie

Obecnie niewiele par stać na zaplanowanie podróży poślubnej. Jeśli masz takie możliwości, to możesz za sponsorować im egzotyczną wycieczkę. Wybierz miejsce, które sam lubisz lub takie, o podróży do którego marzą nowożeńcy. Jeśli twoje możliwości finansowe są mniejsze, to dobrym pomysłem jest zakup pobytu weekendowego w luksusowym hotelu lub SPA. Ciekawą propozycją jest kupienie oryginalnego ,,przeżycia”, czyli wspólnego skoku ze spadochronem czy skoku na bungee. Takie podarunku para z pewnością nie zapomni.