Turystyka

Szczawnica – aktywny wypoczynek w Pieninach

Szczawnica
Szukasz odosobnienia? Masz ochotę wyrwać się z miejskiego zgiełku i odpocząć w otoczeniu natury? Polecamy Szczawnicę – miejscowość leżącą na pograniczu pasma Beskidu Zachodniego i Pienin. Grajcarek – potok, w dolinie którego leży Szczawnica, jest jednym z dopływów Dunajca.
W połowie XX wieku rozwinęło się i działa prężnie do dzisiaj kajakarstwo górskie. Specyficzna fauna i flora wytworzyły wokół miasta mikroklimat sprzyjający profilaktyce różnych dolegliwości. Osobom, które chcą zadbać o swoje zdrowie i odzyskać siły polecamy uzdrowisko specjalizujące się w leczeniu chorób płucnych. Dodatkowo na terenie Szczawnicy odkryto i oddano do użytku kuracjuszom osiem źródeł mineralnych (szczawy alkaliczno-słone). Bliskość gór i szlaków leżących w okolicach Szczawnicy jest prawdziwą gratką dla fanów pieszych wędrówek. W centrum Szczawnicy znajduje się wyciąg krzesełkowy, którym można wyjechać na Palenicę skąd rozciąga się niesamowity widok na Tatry, Pieniny, Beskid Sądecki i samo miasto. Nie można zapominać także o najpopularniejszych szlakach turystycznych, tj. Trzech Koronach czy wąwozie Biała Woda. Jest też coś dla fanów latania. W schronisku „Pod Durbaszką” prowadzone są kursy latania paralotnią. Udział w kursie jest gwarancją niezapomnianych widoków, które mieli okazję podziwiać tylko nieliczni. Oczywiście nie może zabraknąć rozrywki dla fanów narciarstwa. Wyciągi narciarskie znajdują się w samej Szczawnicy jak i w pobliskich miejscowościach i są przystosowane do każdego poziomu zaawansowania.

Apartamenty w Szczawnicy – komfort za niewielkie pieniądze

Jeśli szukasz noclegów w tej urokliwej miejscowości to polecamy zatrzymać się w „Apartamentach w Szczawnicy” (strona internetowa: Apartamenty w Szczawnicy). To świetne rozwiązanie dla osób ceniących sobie komfort wypoczynku i spokój, ponieważ apartamenty położone są w spokojnej dzielnicy, jednak w niewielkiej odległości od centrum miasta (parę minut spacerkiem). Pomimo swojej nazwy apartamenty wcale nie są drogie, a dostajemy najwyższej jakości pokój, wyposażony w komfortowe, nowoczesne meble, posiadający własną łazienkę oraz mający dostęp do sieci Wi-Fi. Kochasz góry zimą? W „Apartamentach w Szczawnicy” przywitasz Nowy Rok i nie tylko, świetnie się bawiąc i podziwiając biały, górski krajobraz. Przejadło ci się Zakopane i Tatry z ich ciągłym gwarem? Wybierz spokój Szczawnicy!
Może cię też zainteresować: xannpolex

Previous ArticleNext Article