Motoryzacja

Silikon w sprayu – charakterystyka produktu

Silikony w sprayu, to idealne rozwiązanie, jeśli chcemy w jakiś sposób zabezpieczyć nasz samochód przed skutkami zimy i wilgoci. Dzięki niemu, powierzchnie, które nim pokryjemy nie rdzewieją (metale) i nie stają się kruche na mrozie (guma). Jednym słowem jest to skuteczna metoda zabezpieczenia naszego pojazdu. Oto jej właściwości fizyczne.

Czym jest sam silikon?

Silikon w sprayu, to specyficzna mieszanka silikonów i substancji aktywnych, które mają za zadanie zabezpieczyć powierzchnię naszego auta przed skutkami zimy i wilgoci. Mają one konsystencję smaru, dodatkowo rozpylanego przez aerozol. Dzięki takiej kombinacji, substancja ta dociera nawet do najmniej dostępnych zakamarków naszego pojazdu i osiada na nich przez dłuższy czas.
Mieszanina ta, rozpylana przez tak zwany propylent, dodatkowo może chronić pokrytą nią powierzchnię przed zamarzaniem. Udowodniono, że stosowanie jej praktycznie eliminuje możliwość zamarznięcia pokrytej nią powierzchni w temperaturach, z którymi mamy do czynienia na obszarze naszego kraju. Idealnie więc nadaje się ona do pokrywania zamków samochodowych w okresie zimowym, zapobiegając tym samym ich późniejszemu zamarzaniu.

Stan fizyczny i temperatury właściwe produktowi

Silikon w sprayu, charakteryzuje się płynnym stanem skupienia. Płynnym – ponieważ znajduje się on w pojemniku pod bardzo dużym ciśnieniem, które powoduje zmianę stanu skupienia substancji. Oczywiście po jej emisji na zewnątrz stan skupienia się zmienia – cząsteczki silikonu są rozpylane, tworząc charakterystyczną, gazową mgiełkę, która pokrywa poszczególne elementy samochodu i nie tylko.
Temperatury powiązane z mieszaniną silikonów mówią dużo o jego właściwościach. Gdy temperatura produktu przekroczy 200 stopni Celsjusza, dochodzi do jego zapłonu. Nie można więc go kłaść w obszarze wysokiej temperatury. Z kolei temperatura wrzenia to około – 44 stopnie Celsjusza. Oznacza to, że nasz silikon osądzie na powierzchni, ale nie spłynie z niej, chyba że temperatura na zewnątrz osiągnie takową wartość.

Kwestia samozapłonu

Istotną właściwością silikonu w sprayu jest… brak możliwości samozapłonu. Jest to szczególnie istotne – nawet podczas gwałtownych ruchów albo rozpylania produktu nie ma możliwości, by doszło do jego eksplozji.
Jest to szczególnie ważne, jeśli chodzi o nasze bezpieczeństwo. Dopiero używanie silikonu w sprayu w otoczeniu ognia może doprowadzić do zapłonu i w konsekwencji eksplozji. Niemniej, każdy użytkownik aerozolu powinien wiedzieć, że takie postępowanie jest naganne.
Profesjonalny silikon w sprayu do nabycia w sklepie Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
https://galoo.pl/twoj-przedpokoj-mowi-wiecej-niz-myslisz-sprawdz-najnowsze-trendy/ https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/