Ciekawe

Sandomierz – co warto zobaczyć w tym mieście?

Sandomierz jest ważnym miastem o charakterze turystycznym, które stało się szczególnie popularne po emisji serialu „Ojciec Mateusz”, którego akcja rozgrywana jest właśnie w Sandomierzu. Jeśli jeszcze wahasz się nad tym, czy warto przyjechać w te malownicze okolice, sprawdź co do zaoferowania ma Sandomierz – atrakcji na pewno nie zabraknie, dlatego dobrą zabawę i relaks są gwarantowane!

Gdzie spać w Sandomierzu?

Wiele osób zanim zaplanuje wycieczkę, zastanawia się gdzie spać w Sandomierzu? Turystów można od razu uspokoić – noclegi Sandomierz mają bardzo bogatą ofertę i dla nikogo nie zabraknie miejsca. Można znaleźć noclegi w Sandomierzu w centrum miasta, ale dla osób lubiących spokój polecany jest nocleg Sandomierz raczej na uboczu, gdzie przy okazji kwatery można znaleźć nieco taniej. Ofert jest pełno w Internecie, ale również na miejscu znalezienie dobrej oferty na noclegi w Sandomierzu żadnemu turyście nie powinno sprawiać kłopotu.

Jakich atrakcji nie można przegapić?

Kiedy już znajdziemy interesujący nas nocleg Sandomierz, powinniśmy zostawić na miejscu bagaże i udać się na zwiedzanie miasta. Niewątpliwie warte zobaczenia jest całe stare miasto pełne zabytków i wąskich uliczek i oczywiście zamek sandomierski. Ciekawą opcją dla dorosłych jak i dla dzieci jest także Podziemna Trasa Turystyczna w Sandomierzu, w której podczas około 40 minut zwiedzania można poznać ciekawą historię oraz legendy miasta, a same podziemia często określane są jako sandomierskie lochy owiane aurą tajemniczości. Ciekawostką jest to, że z w jednej z okolicznych restauracji odbyły się „Kuchenne Rewolucje” Magdy Gessler – turyści chętnie odwiedzają lokal, by skosztować specjałów przygotowywanych wedle przepisu znanej restauratorki.

W Sandomierzu odpoczniesz na łonie natury

Warto wiedzieć, że Sandomierz to miasto związane nie tylko z zabytkami – można tu również odpocząć na łonie natury, w szczególności polecane są wycieczki do malowniczego Wąwozu Św. Królowej Jadwigi. Ciekawym miejscem na spacer są także Góry Pieprzowe, skąd rozciąga się przepiękna panorama na całe miasto i przepływającą tędy Wisłę. Liczne szlaki turystyczne oraz rowerowe na pewno nie pozwolą się nudzić, wystarczy wybrać trasę idealną dla siebie!
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z http://grillsolo.pl/

Previous ArticleNext Article