Ciekawe

Rękawiczki do jazdy konnej

Wybór rękawiczek do jazdy konnej to spore wyzwanie. W sklepach jeździeckich znajdziemy wiele interesujących modeli znanych i cenionych marek. Aby jednak dobrać konkretny model do swoich oczekiwań musimy odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jakich?
Z pewnością pierwszym z nich będzie pytanie kiedy zamierzamy rękawiczki wykorzystywać. Wiemy, że hippika jest sportem, który uprawiać możemy cały rok. Dobór odpowiednich rękawiczek będzie tu jednak kluczowy dla wygody i komfortu. Drugim istotnym aspektem są materiały, z których wykonano dany model. Powinny być one odporne na ścieranie, uszkodzenia, działanie wilgoci czy też wnikanie brudu. Dla wielu pań nie bez znaczenia jest również krój rękawiczek – w sklepach znajdziemy modele krótkie, kończące się u podstawy dłoni, jak i nieco dłuższe, sięgające za nadgarstek. Ważne jest także, aby rękawiczki stabilnie trzymały się na dłoniach – zazwyczaj zadanie to wypełniają rzepy.

Jakie materiały?

Najpopularniejsze rękawiczki jeździeckie to te wykonane z mieszanki bawełny i stretchu. Są one jednocześnie ciepłe, wygodne, elastyczne, ale również odporne na ścieranie. Zapewniają komfort i ciepło, szczególnie w chłodniejsze dni. Duża ilość kupujących wybiera również rękawiczki skórzane, wykonywane ze skórki bydlęcej. Rękawice zimowe najczęściej wykonywane są z polaru.
Szukaj rękawic na www.equishop.com.

Previous ArticleNext Article