Dom i Wnętrze

Oryginalny wystrój pokoju dziecka

Pokój dziecka powinien być przestrzenią gdzie dziecko nie tylko odpoczywa czy bawi się, ale przede wszystkim gdzie czuje się swobodnie i bezpiecznie. Zadaniem rodzica jest takie udekorowanie i umeblowanie pomieszczenia, aby dziecko mogło swobodnie rozwijać swoje pasje, przechowywać zabawki a w przyszłości również uczyć się. Jakie meble i dodatki wybrać?
Poza klasycznymi meblami, takimi jak łóżko, szafka na ubrania konieczne jest zadbanie o to, aby w pomieszczeniu znalazły się regały. Dziecko będzie mogło na nich trzymać kolorowanki, pierwsze książki czy nawet maskotki.
Wiele rodziców twierdzi, że niewielka przestrzeń uniemożliwia optymalne rozplanowanie pomieszczenia – architekci są jednak innego zdania i podpowiadają, jak sprytnie zyskać nieco przestrzeni. Pomogą w tym np. kosze i pudełka zamykane, w których można schować klocki czy zabawki, a następnie umieścić je pod łóżkiem.

A może fototapeta?

Ciekawym rozwiązaniem w pokoju dziecka okażą się również fototapety. Obecnie produkty te tworzone są na niezwykle wytrzymałych podkładach, a sam druk zazwyczaj jest cyfrowy. Oznacza to doskonałe odwzorowanie detali oraz żywe kolory. Fototapety dedykowane dla pokojów dziecięcych mogą posiadać tematyczne obrazki: postacie z kreskówek, kwiaty czy też fototapety z samochodami. Te ostatnie z pewnością przypadną do gustu chłopcom!

Previous ArticleNext Article
https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ Industrialna półka wisząca do łazienki w stylu loft poken.pl