Motoryzacja

Rękawice motocyklowe są obowiązkowym elementem stroju

Kask podczas jazdy motocyklem jest obowiązkowy i niezaprzeczalnie wszyscy wiedzą, że na głowie być musi. Są jednak jeszcze inne części garderoby, w które warto zainwestować, żeby nie mieć problemów podczas jazdy lub w razie kolizji. Motocyklista musi być przygotowany na wszystko.

Dobry strój to podstawa

Przede wszystkim na motocyklu trzeba mieć odpowiedni strój. Nie ma mowy o jeansach czy koszulce, nawet w upalne dni. Jadąc szybko, pęd powietrza sprawia, że nasz organizm się ochładza. Dlatego jeśli rzeczywiście jeździmy na motocyklu, wiemy, że ubranie musi być grube, najlepiej skórzane. Oprócz tego, że dzięki niemu, mimo dużych prędkości, jest nam ciepło, to jeszcze ubranie takie ochrania nas, w przypadku kolizji. Zawsze motocyklista będzie bardziej poszkodowany niż kierowca lub pasażerowie samochodu, ponieważ w momencie zderzenia, nie chroni go żadna blacha. Dlatego, żeby nie zedrzeć sobie własnej skóry, gruby materiał jest obowiązkowy. A do tego rękawice motocyklowe.

Ludzie lubią się dobrze prezentować

Dla motocyklistów często ważne jest również, jak wyglądają, dlatego bardzo dokładnie dobierają swój strój. Pomagają im w tym producenci dając do wyboru mnóstwo różnych modeli, o różnych właściwościach i funkcjonalnościach. Nawet rękawice motocyklowe mogą się od siebie różnić. Do tego odpowiednie obuwie, kask i można już wsiadać na motor. W odpowiednim stroju można spokojnie przemierzać kilometry. Co ważne, kaski również mają różne wzory, a nawet kolory. Wcale bowiem nie jest powiedziane, że motocyklista musi być ubrany na czarno. Wręcz przeciwnie, coraz częściej sięgają oni po bardziej żywe kolory lub przynajmniej kolorystyczne akcenty. Również po to, żeby być zauważonym.

Strój to jednak nie wszystko

Mimo tego, że producenci starają się zwiększać bezpieczeństwo motocyklistów poprzez dodatkowe funkcjonalności kombinezonów czy rękawic, nic nie zastąpi zdrowego rozsądku. Nawet najmocniejszy strój nie uchroni nas przed wszystkim, dlatego jeżdżąc na motocyklu trzeba być dwa razy bardziej ostrożnym i zwracać uwagę na wszystko co się dzieje wokół. Nie zaszkodzi również jazda z odpowiednią prędkością, która jest ograniczona dla wszystkich, nie tylko dla samochodów. Natomiast kierowcy samochodów powinni zwracać szczególną ostrożność i dwa razy patrzeć w lusterko, żeby na pewno zobaczyć nadjeżdżającego motocyklistę.

Previous ArticleNext Article