Ciekawe

Puszki podłogowe – uniwersalne rozwiązanie dla wielu pomieszczeń

Ostatnio coraz częściej przewija się temat puszek podłogowych. Słyszymy o nich w sklepach artykułami potrzebnymi do remontu, czytamy o nich w przeróżnych gazetach i magazynach zajmujących się aranżacją wnętrz. Czy jednak rzeczywiście jest to tak wspaniałe rozwiązanie? Kiedy warto zainstalować puszki podłogowe w domu? Czy to to samo co gniazdo podłogowe?

Puszka podłogowa – czym jest?

Na wstępie warto może powiedzieć, czym w ogóle jest puszka podłogowa. Otóż jest to gniazdo elektryczne, tyle że w podłodze. Nazwa „puszka podłogowa” i „gniazdo podłogowe” są zazwyczaj używane zamiennie, choć teoretycznie słowo „puszka” powinno przynależeć tylko do urządzeń, które oprócz prądu umożliwiają podłączenie się do innych mediów, jak np. Internetu. Kiedy takie puszki podłogowe warto zainstalować? W jakich miejscach znajdą one swoje zastosowanie?

Gniazdo podłogowe w biurze – idealny pomysł

Na pewno w biurach. Tu bowiem pomieszczenia biurowe są przecież często bardzo duże. Dodatkowo potrzeba zorganizować wiele stanowisk biurowych, a każde z nich przecież ma dużo sprzętu elektronicznego. Drukarki, kserokopiarki, komputery, telefony – tego jest pełno w każdy biurze. Powstaje zatem zasadnicze pytanie – jak to podłączyć? Przecież nie przeciągniemy przedłużaczy przez całą długość biura… A zatem – puszki podłogowe to jedyne sensowne rozwiązanie.

Puszka podłogowa w domu- świetne rozwiązanie

A czy w domu jest sens instalować taką puszkę podłogową? To zależy. W małych mieszkankach raczej nie ma to sensu. Jednak w loftach, dużych salonach w domkach – tu już warto pomyśleć o takim rozwiązaniu. W końcu nie po to mamy tak duże i przestronne pokoje, aby nie czuć się swobodnie. Tymczasem bez puszki podłogowej trzeba będzie ciągnąć przedłużacz, aby sobie spokojnie usiąść na środku pokoju z laptopem.

Instalacja gniazda podłogowego

Jak zatem widać puszki podłogowe https://www.egniazdka.pl/puszki-i-gniazda-podlogowe-sf-egniazdka-c-54_156.html to bardzo ciekawe rozwiązanie. Pozostaje jednak tylko jedna kwestia – jak w zasadzie trzeba umocować taką puszkę podłogową? Otóż najlepiej jest zrobić podłogę techniczną – osadzoną kilka centymetrów nad wylewką. Wówczas mamy pod podłogą wiele przestrzeni tak, aby spokojnie przeprowadzić tamtędy kable i inne przewody. Wówczas instalacja puszki podłogowej nie jest niczym specjalnie trudnym. Z tego powodu też często to rozwiązanie stosowane jest w biurach. W domach zaś, gdzie raczej nie mamy podłogi technicznej, też spokojnie możemy zainstalować puszkę podłogową w zwykłej podłodze. Jest to trochę trudniejsze, jednak w żaden sposób nie niemożliwe.

Previous ArticleNext Article