Dom i Wnętrze

Pościel do łóżeczka, czyli spokojny sen naszego dziecka!

pościel do łóżeczka 100x135
Spokojny sen dziecka to najlepsza nagroda dla każdego rodzica. Podczas snu dziecko nie tylko wypoczywa, ale i regeneruje siły. Również niewielkie infekcje są skuteczniej leczone, kiedy dziecko ma możliwość wyspania się. Aby sen był zdrowy i mocny, konieczne jest zaopatrzenie łóżeczka w odpowiedni materac oraz pościel do łóżeczka.
Szczególnie ta druga wzbudza wiele pytań i wątpliwości – z czego powinna być wykonana? Co w przypadku, kiedy dziecko ma skórę atopową? Czy pościel powinna być często prana?

Czy pościel do łóżeczka musi być stworzona z hypoalergicznych włókien?

Pościel do łóżeczka znajdziemy w profesjonalnych sklepach z bielizną pościelową, jak również w sklepach dedykowanych małym dzieciom. Zazwyczaj firmy produkujące tego rodzaju produkty odznaczają się wykorzystaniem delikatnych, przyjemnych w dotyku włókien. Ma to niezwykle duże znaczenie w przypadku nadwrażliwości skórnej dziecka lub np. atopowego zapalenia skóry. Do produkcji pościeli dla dzieci wykorzystywane są najczęściej tkaniny bawełniane z domieszką miękkich, syntetycznych włókien. Niezwykle istotne jest, aby pościel skutecznie przepuszczała powietrze! Dzięki temu skóra dziecka nie poci się, co jest niezwykle istotne podczas niewielkiego przeziębienia.
Na koniec tylko dodamy, że odpowiedni rozmiar jest wyjątkowo ważny: pościel do łóżeczka 100×135 i 90×120 wbrew pozorom naprawdę sporo się różnią.

Previous ArticleNext Article