Ciekawe

Podszewka do odzieży

Szycie jest wspaniałą pasją, przy której łatwo można stracić poczucie czasu. Przy odrobinie wprawy i doświadczenia, można tworzyć piękne ubrania i tekstylia, których nie kupilibyśmy w sklepie. Możemy zaprojektować to, co będzie idealnie pasować do naszej sylwetki. Kiedy natomiast samodzielnie uszyjemy zasłony, staną się one wyjątkową ozdobą naszego mieszkania, na którą będziemy z dumą spoglądać.

 

Jakie materiały nadają się na zasłony, są łatwe w utrzymaniu czystości i się nie gniotą?

  • Dobrze sprawdzą się tkaniny poliestrowe;
  • Podszewka – ma ciekawy połysk – kiedy wisi na oknie nie wygląda na podszewkę, którą zwykle wszywamy pod spódniczki czy sukienki;
  • Żakard – dobrze blokuje promienie światła i nie wymaga prasowania;
  • Satyna – nie wymaga prasowania, ale należy ją prać w niskich temperaturach.

Czy dam radę uszyć bluzkę?

Kiedy zaczynamy swoją przygodę z szyciem, zwykle mamy w głowie wiele pomysłów i chcielibyśmy uszyć sobie sporo ubrań, ale musimy nieco ochłodzić własny entuzjazm i zacząć od prostych form i materiałów, które będą w z nami dobrze współpracować.

 

Zapał to pierwsze co się pojawia, kiedy kupujemy maszynę, przyszykowanie sobie miejsca do pracy, stwarza wiele możliwości zrealizowania wytworów własnej wyobraźni, co daje prawdziwą satysfakcję z tworzenia.

Czy szycie się opłaca?

Niektóre produkty na półkach sklepowych są w bardzo przystępnych cenach, możemy się wtedy zastanawiać, czy szycie nie jest pasją do której trzeba dokładać. Owszem, możemy znaleźć ubrania w bardzo niskich cenach, szczególnie na wyprzedażach. Jednak, jakiej są one najczęściej jakości? Popyt na ubrania jest tak duży, że nie przywiązuje się większej wagi do surowców, z których jest wykonywana odzież. Sprawia to, że niektóre ciuchy dobrze wyglądają tylko na wieszaku w sklepie, po praniu, tracą swój pierwotny kształt, mogą blaknąć i niszczyć się w niewiarygodnie szybkim tempie, co generuje potrzebę udania się na kolejne zakupy.

 

Kiedy samodzielnie wybieramy materiał, możemy zdecydować się na ten o grubszej gramaturze i lepszych właściwościach. Dzięki temu bluzki, spodnie czy sukienki, dłużej pozostaną w dobrym stanie.

Previous ArticleNext Article