Ciekawe

Planujesz samodzielnie zorganizować wyjazd na wycieczkę szkolną? Zobacz od czego musisz zacząć

Jeżeli jesteś wychowawcą klasy bądź rodzicem, który chce wziąć sprawy w swoje ręce i zorganizować od początku do końca wyjazd klasowy poza miasto, czeka Cię całkiem odpowiedzialne zadanie. Zobacz w jaki sposób możesz to zrobić, nie zapominając o żadnym z elementów – z naszym mini poradnikiem będzie to bardzo proste!
Zorganizowanie wycieczki szkolnej czy klasowej nie należy do najłatwiejszych zadań, ale też nie jest to niemożliwe do wykonania. Wystarczy, że dobrze rozpocznie się planowanie, a cała reszta pójdzie już z górki. Chcesz wiedzieć od czego zacząć? Już wyjaśniamy.

Miejsce docelowe i atrakcje na miejscu

Poza terminem, który zwykle jest związany z kwietniem, majem lub październikiem i długością pobytu, ważna jest sama destynacja wycieczki. Nie wystarczy jednak wybrać miasto czy region, ale trzeba też zaplanować dodatkowe atrakcje na miejscu – od ogniska, spacerów po zwiedzanie dużych miast, ważnych zabytków w okolicy. Dostosuj atrakcje pod wiek samych uczestników. Jak wiadomo, inaczej będą się bawić dzieci z podstawówki, a co innego będą chciały robić osoby, które chodzą do liceum. Nie zapomnij też, że każda wycieczka szkolna jest związana z edukacją, dlatego zaplanuj pobyt w muzeum, pokaż im historię regionu.
Kolejnym krokiem to hotel, pensjonat czy hostel, w którym wszyscy się zatrzymają. Postaraj się, by dysponował ten obiekt parkingiem, ponieważ kolejnym krokiem, który musisz wykonać to wynajem autokaru. Zastanawiałeś się już, w jaki sposób dojedziecie na miejsce docelowe? Pociąg czy PKS nie jest dobrym rozwiązaniem, ponieważ na miejscu będziecie uzależnieni od komunikacji miejskiej lub i tak będziecie wynajmować autokar na miejscu.
Wynajem autokaru zwykle nie wiąże się z dużym kosztem, zaletą jest fakt, że firmy zwykle wynajmują pojazd z kierowcą, który posiada uprawnienia. Przy dłuższych dystansach niezbędna jest para kierowców ze względu na obowiązujące przepisy. Na tym etapie, warto podliczyć koszty całej wycieczki – dojazd, noclegi, wyżywienie i dodatkowe atrakcje. Pamiętaj też, że nauczyciel-opiekun jak i kierowca nie płaci za swój nocleg i wyżywienie, dlatego ich pobyt również należy zawierać w całym kosztorysie. Podziel to na liczbę osób, które zmieszczą się w wynajętym autokarze i masz finalny koszt uczestnika. Teraz tylko potwierdzenia i można jechać!
comfortclass.pl

Previous ArticleNext Article