Ciekawe

Co należy wiedzieć kupując koszulę?

Obecnie zakup koszuli to nie taka prosta sprawa. Sam rozmiar kołnierzyka nie wystarczy. Idąc do sklepu należy pamiętać, że obecnie dostępne są na rynku różne modele koszul. Począwszy od klasycznych tak zwanych „regular” lub „classic” poprzez modele wyszczuplone i „slim”- delikatnie wcięte po bokach, oraz „slim fit” -z zaszewkami mocno zwężającymi koszulę na wysokości brzucha. Jest to opcja dla panów bardzo szczupłych lub amatorów koszul mocno dopasowanych.

Dostępne jest również kilka wariantów, jeśli chodzi o wzrost. 164-170, 170-176, najbardziej popularny 176-182, 188-194, oraz czasem można trafić na wzrost powyżej 2 metrów. Różnica polega tu na długości rękawów i samej koszuli. Dlatego jeśli mierzymy poniżej lub powyżej przeciętnej warto zwrócić na to uwagę przy zakupie. Panowie z brzuszkiem powinni pamiętać, że, zbyt krótka koszula będzie wychodziła ze spodni i w tym przypadku czasem lepiej kupić taką na nieco wyższy wzrost niż nasz faktyczny.

Warto także zwrócić uwagę na skład. Wiele osób preferuję 100% bawełny jednak należy pamiętać, że taka koszula będzie trudniejsza do wyprasowania i bardziej podatna na gniecenie. Bardzo korzystnym połączeniem jest 80% bawełny i 20% poliestru. Wtedy koszula i oddycha i nie sprawia problemów podczas użytkowania. Wyroby zawierające 60% bawełny są już z reguły cieńsze i jeśli jest to biała koszula na pewno będzie ona prześwitywała.

Oczywiście najlepiej po prostu zmierzyć w sklepie kilka koszul, sprzedawczyni też na pewno będzie wiedziała, co doradzić. Jednak jest nadal wiele sklepów, w których nie można tego robić, albo po prostu chcemy komuś zrobić prezent. Warto wtedy pamiętać o tych kilku szczegółach, które ułatwią nam trafiony zakup.

Previous ArticleNext Article