Dom i Wnętrze

Oświetlenie ogrodowe

Oświetlenie ogrodowe
Ogród potrafi być nastrojowym, tajemniczym miejscem, szczególnie po zmierzchu. Trzeba jednak umiejętnie grać oświetleniem. Lampy są również potrzebne ze względów czysto praktycznych. Ułatwiają dojście do domu i zapewniają bezpieczeństwo, oświetlając wejście.

Oświetlenie okolic drzwi wejściowych

Obok drzwi wejściowych, umieszcza się lampę, która ułatwia ich otwarcie w nocy. Oświetla również osobę stojącą przed drzwiami. Warto zadbać o umieszczanie w niej energooszczędnej żarówki.
Można również wybrać lampę z dwoma funkcjami, a mianowicie będzie ona działać ciągle lub można ją przełączyć w tryb działania połączony z czujnikiem ruchu. Takie oświetlenie ogrodowe jest wyjątkowo praktyczne.

Oświetlenie okolic domu

Lampy ogrodowe służące do oświetlania traktów powinny być tak skonstruowane, aby światło było kierowane do dołu i nie oślepiało. Moc żarówki powinna być tak dobrana, aby oświetlony był fragment terenu pod lampą.
Większość modeli lamp ogrodowych z tworzywa jest sprzedawanych na podstawach zakończonych szpilkami, które wbija się w ziemię. Cięższe lampy metalowe i parkowe oraz wysokie słupki muszą być przytwierdzone do betonowego fundamentu. Można go zrobić samemu lub kupić gotowy – niektórzy producenci lamp oferują również elementy fundamentowe.

Previous ArticleNext Article
https://gosciniecmurckowski.pl/delikatnosc-i-surowosc-konsola-waska-do-przedpokoju-w-stylu-loft/ Kwietnik kubik w stylu loft z drewna i metalu m.pl