Turystyka

Gubałówka

Gubałówka
Być w Zakopanym i nie zwiedzić Gubałówki z Butorowym Wierchem, to tak jak wyjechać do Paryż i nie zobaczyć Wieży Eiffla. Jest to bowiem jedno z najpopularniejszych miejsc po polskiej stronie Tatr.

Atrakcje na szczytach

Szczyt Gubałówki posiada mnóstwo atrakcji – od tych naturalnych po te zbudowane przez człowieka. Znajdzie się tutaj zarówno coś dla ducha, jak i podniebienia.
Pierwszą atrakcją jest już sam przejazd kolejką grawitacyjną w wagonikach, które osiągają prędkość do 25 km/h. Panorama Tatr z tej perspektywy pozostanie z pewnością na długie lata w naszej pamięci. Trasa kolejki tworzy niezwykłe serpentyny, a jej długość wynosi – nie bagatela! – 750 metrów.
Gubałówka jest świetnym miejscem wypadowym w każdy zakątek Tatr. Podążając czarnym szlakiem Doliną Czarnego Dunajca, dotrzemy do Witowa, wioski, z której kursuje komunikacja do Zakopanego. Natomiast zmierzając na zachodnią stronę wzgórza, po kilku godzinach wędrówki, dotrzemy do Chochołowa – najpiękniejszej i najlepiej zachowanej pod względem stylu, góralskiej wsi w Polsce. Jeśli nogi poniosą nas na wschód od stacji kolejki, wtedy dotrzemy również do Poronina.
Po drodze na Butorowy Wierch miniemy dwa parki linowe, gdzie będziemy mogli sprawdzić swoje siły i sprawność fizyczną.
Czytaj więcej: Na Gubałówkę i Butorowy Wierch z Zakopanego

Previous ArticleNext Article
https://e-halina.pl/przemyslowy-szyk-w-codziennych-przestrzeniach-odkryj-tajniki-stylu-loftowego/ https://holard.net/eleganckie-i-nowoczesne-kwietniki-do-salonu-zielona-przestrzen-w-miejskim-stylu/ https://4sch.pl/ogrzewacz-tarasowy-polaczenie-designu-i-wydajnosci/