Technologia

Na co warto zwrócić uwagę przy wyborze nawigacji

map-of-the-world-429784_1280Podróżowanie samochodem z mapą w ręku to już przeżytek. W dobie ciągle rozwijającej się technologii jesteśmy sobie zapewnić maksymalny komfort w czasie wycieczek, który umożliwi nam bezpieczne przejechanie z punktu A do punktu B bez konieczności tracenia czasu na błądzenie. Na co jednak należy zwrócić uwagę przy wyborze sprzętu?

Mapy, mapy i jeszcze raz mapy

Jako że najważniejszą funkcją spełnianą przez nawigację jest wskazywanie drogi, bezwzględnie należy sprawdzić, jakie mapy się na niej znajdują. Jeżeli ich wybór nie spełnia Twoich oczekiwań, dowiedz się czy można na urządzenie wgrywać inne plany miast. Może się wówczas okazać, że na tym modelu kompatybilne są jedynie dedykowane wersje map, kosztujące istną fortunę. Nie oszczędzaj zatem na samej nawigacji, lecz wcześniej zorientuj się, ile wyniesie Cię całe przedsięwzięcie. Warto również zwrócić uwagę na datę wydania planów, gdyż mogą się na nich znajdować nieaktualne drogi i objazdy, przez co zmarnujesz cenny czas, który mógłbyś poświęcić na zwiedzanie paryskich uliczek, zamiast szukania odpowiedniej trasy na Pola Elizejskie.

Wielkość ekranu oraz wskazówki głosowe

Specyfikacja wybieranej nawigacji jest indywidualna dla każdego użytkownika, gdyż to od Twoich preferencji zależy wielkość ekranu, na którym śledzisz trasę, czy możliwość regulowania jego jasności. Istotnym jednak jest, aby posiadał on dotykowe sterowanie, gdyż korzystanie z przycisków oraz pokręteł jest niebywale trudne w trakcie jazdy. Warto również wybrać model o wysokiej rozdzielczości, dzięki której piksele nie będą Ci się zmywały z punktami zaznaczonymi na trasie. Inną kwestią są wskazówki głosowe udzielane przez nasze urządzenia. Dla jednych jest to zbawienie, a dla innych prawdziwa udręka. Jeżeli jesteś zwolennikiem tego rozwiązania, wybierz nawigację o dobrym nagłośnieniu, lub taką z możliwością podpięcia jej do radia. Jeśli jednak jesteś rozeznany w większości ras, z których korzystać, jednak GPS jest Ci potrzebny w kilku sytuacjach na drodze, wówczas wybierz model, w którym będziesz miał możliwość wyłączenie gadającego przewodnika.

Dodatkowe funkcje umilające podróż

Nowoczesne nawigacje posiadają dużo miejsca na dysku, dzięki czemu pomieścisz w niej wszystkie swoje mapy. Zajmą Ci one jedynie część pojemności, resztę możesz więc spożytkować w przyjemniejszy sposób. Za pomocą tego urządzenia, jesteś bowiem w stanie słuchać swoich ulubionych kawałków, co ucieszy każdego kierowcę, któremu zepsuło się radio, lub którego nadajnik nie ma możliwości odtwarzania utworów MP3. Ponadto możesz oglądać na nim również filmy, o ile oczywiście nie kierujesz aktualnie samochodem. Jest to więc doskonała opcja dla dzieci znudzonych z tyłu auta trudami podróży – one zyskają dobrą zabawę, Ty zaś będziesz mógł się skupić na bezpiecznej jeździe do celu.
http://www.nokaut.pl/nawigacja-i-akcesoria-gps/
 
 

Previous ArticleNext Article