Dom i Wnętrze

Donice, za pomocą których urozmaicisz stylizację tarasu

Donice, za pomocą których urozmaicisz stylizację tarasuNa tarasie obok mebli wypoczynkowych nie może zabraknąć donic z kwiatami. To właśnie one sprawiają, ze przedsionek naszego ogrodu nie jest odrębnym miejscem, lecz płynnie łączy się z otaczającą go roślinnością. Interesujące donice to także świetny sposób na urozmaicenie aranżacji tarasu. Istnieje wiele bardzo ciekawych pomysłów na nietypową aranżację donic tarasowych.
Donice tarasowe to nie tylko plastikowe czy ceramiczne pojemniki na rośliny. To także ogromne pole do popisu dla naszej kreatywności oraz wspaniały materiał do tworzenia ozdób typu hand made. W prosty sposób i bez dużych nakładów finansowych, możemy odmienić stare doniczki, a tym samym urozmaicić aranżację tarasu.

Nie taka zwykła ceramika

Jeśli nie chcemy przeprowadzać kosztownej wymiany wszystkich ceramicznych donic, możemy je ozdobić w pomysłowy sposób. Należy jednak pamiętać, żeby nowe dekoracje współgrały ze stylistką tarasu. Dzięki temu stworzymy piękną i spójną kompozycję. Ciekawym pomysłem jest np. dekorowanie ceramicznych donic w klasycznym, rudym kolorze, koronkowymi białymi taśmami. Ceglana barwa będzie przebijać spod warstw materiału, a efekt będzie jeszcze lepszy, jeśli w donicy umieścimy kolorowe kwiaty. Innym rozwiązaniem jest dekoracja donic, w których trzymamy zioła. Wystarczy namalować na donicy niewielki pasek czarną farbą tablicową. Dzięki temu będziemy mogli podpisać doniczki z ziołami białą kredą tak na wszelki wypadek, żeby nie pomylić bazylii z miętą. Taką dekorację możemy z powodzeniem zastosować także na donicach blaszanych.

Osłonki na doniczki

Jeśli na naszym tarasie mamy jedynie mało efektowne plastikowe donice, możemy sprytnie je ukryć w interesujących osłonkach. Świetnie w tej roli sprawdzą się niewielkie, drewniane skrzynki po owocach, w których zmieścimy nawet kilka donic. Pozwala to stworzyć kompozycje z różnych gatunków i kolorów kwiatów. W roli osłonek doskonale sprawdzą się także blaszane puszki po różnych artykułach spożywczych. Wystarczy jedynie pomalować je farbą akrylową na ulubiony kolor. Zyskamy w ten sposób osłonki np. na doniczki z ziołami.
Jak widać, niewiele trzeba żeby stworzyć niepowtarzalne donice oraz osłonki. Czasem wystarczy odrobina inspiracji, aby przedmiot który już miał wylądować na śmietniku, zyskał nowy blask i znów stał się atrakcyjny. Jeśli poszukujecie klasycznych, eleganckich donic, które będą wyglądały wspaniale na każdym tarasie, warto zajrzeć na http://www.castorama.pl/katalog-produktow/dekoracja-domu-i-ogrodu/donice.html

Previous ArticleNext Article
zobacz wiecej https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/ live url