Technologia

Motorola zakończy produkcję komórek?

MOTOROLA LOGOJak sugeruje Richard Windsor, analityk z firmy inwestycyjnej Nomura International, Motorola, która obecnie przeżywa ciężki okres może wycofać się z produkcji ‚komórek’

Według spekulacji mediów producent rozważa przeniesienie produkcji do Chin, aby móc zaoferować klientom lepsze urządzenie w niższej cenie. Na lokalnym rynku Motorola ma zająć się rozwojem oprogramowania na urządzenia mobilne i komputerowe.
Największy amerykański producent komórek traci udział w amerykańskim rynku na rzecz Apple i Samsunga. Zysk Motoroli spadł w minionym kwartale o 84 proc. W czwartym kwartale Motorola zanotowała aż 38 proc. spadek dostaw telefonów do dystrybutorów.
Jest to kolejna firma po niemieckim Siemensie, który z opóźnieniem reagował na zmiany rynkowe aż wypadł ze ścisłej czołówki producentów komórek na świecie. Komórkowy dział niemieckiego konglomeratu to jedna z największych porażek biznesowych ostatnich lat. Czyżby taki sam los czekał amerykańskiego giganta?

Previous ArticleNext Article
https://swissies.pl/zmiana-danych-w-polisie-oc-kiedy-i-w-jaki-sposob-nalezy-jej-dokonac/ https://tubebox.pl/jaki-naroznik-do-ogrodu-wybrac-do-strefy-wypoczynkowej/ https://wanguardpr.pl/czym-jest-czaprak/