Dom i Wnętrze

Mieszkania Grójec – zbyt daleko? Nowe Zamienie to odpowiedź

balconies-349907_1280Znaczenie luksusu w ostatnich latach ulega modyfikacjom. Dotyczy to również sfery mieszkaniowej – kiedyś największym komfortem w świadomości społecznej było mieszkanie w ścisłym centrum miasta. Kamienice przy głównych arteriach zamieszkiwały osoby wpływowe i cieszące się szacunkiem (bądź też darzone zawiścią) przez innych obywateli miasta. Tymczasem obecnie mamy od kilku lat do czynienia z tendencją do faworyzowania przedmieść i peryferii jako miejsca idealnego do życia. Nic w tym dziwnego – odległe od centrum dzielnice czy miejscowości dają nie tylko możliwość zdobycia lokalu o lepszym standardzie, ale też nawiązania kontaktu z innymi ludźmi o podobnych priorytetach, jeśli chodzi o mieszkanie. Grójec to miasto leżące ponad 40 kilometrów na południe od Warszawy. Dzięki temu można zapomnieć o zgiełku, niezdrowym tempie życia, braku czasu na relaks i innych przynależnych do życia w centrum kraju czynnikach. Ale czy na pewno? Odległość od stolicy, biorąc pod uwagę współczesne połączenia komunikacyjne (i często występujące na nich utrudnienia) może okazać się miażdżąca na co dzień. Ceny nieruchomości natomiast wcale nie muszą być o wiele niższe niż w stolicy – pamietajmy, że Grójec to miejscowość, której zalety docenia coraz więcej osób – a gdy jest zapotrzebowanie, to deweloperzy dyktują warunki.
Na terenie Nowego Zamienia można zaznać wszystkich pozytywnych aspektów, jakie niesie ze sobą mieszkanie w Grójcu, z tym, że nie trzeba przeznaczać na uciążliwe dojazdy dużej ilości czasu. Infrastruktura komunikacyjna jest dobrze zorganizowana i rozwinięta, pobliski Mokotów – jedno z centrum biznesowych Warszawy – oddalony zaledwie o kilkanaście minut drogi, a ścisłe Śródmieście stolicy – o około pół godziny. Czas zaoszczędzony w ten sposób warto natomiast poświęcić na udział w inicjatywach, jakie organizować może społeczność lokalna tego wyjątkowego osiedla. A warunki by to robić są niemal idealne – przestrzeń, jaką obejmuje osiedle Nowe Zamienie stworzono w przemyślany sposób, zgodnie z zasadami ergonomii i biorąc pod uwagę potrzeby (podstawowe i te bardziej wyszukane) przyszłych mieszkańców.
Lokalizacja osiedla to zatem nie jedyny jego atut. Z praktycznych i podstawowych walorów wyróżnia się też korzystna cena, oraz warunki, jakie w zamian są nam proponowane. Poza mieszkaniem każdy nabywca mieszkania na Nowym Zamieniu otrzymuje też udział w działce, a także dostęp do wewnętrznego ogrodu – parku, który dzieli jedynie z kilkoma sąsiadami. To doskonałe warunki do budowania więzi społecznych, ale też do wypoczynku w samotności. Warto bowiem zaznaczyć, że na osiedlu mieszkania mają zróżnicowane metraże oraz przeznaczenie – niektóre są zaprojektowane na potrzeby rodziców z dziećmi, inne – odpowiadają gustom i wymaganiom osób samotnych. Na 18 hektarach osiedla każdy znajdzie coś dla siebie. A i na inne udogodnienia nie będzie można narzekać. Lokale biurowe, usługowe, sklepy, doskonale przygotowane miejsca do spotkań publicznych, place, kawiarnie, restauracje, siłownia, salon spa – a więc wszystko, czego współczesny mieszczuch potrzebuje, by żyć wygodnie i dobrze będzie umieszczone na terenie Nowego Zamienia. Rodziców dzieci (zarówno młodszych jak i starszych) na pewno ucieszą natomiast solidne i kolorowe place zabaw oraz łatwy dojazd (organizowany w autokarach) do pobliskich placówek edukacyjnych, w tym do Centrum Edukacji i Sportu w Mysiadle – kompleksu dopiero powstającego, ale o imponującym charakterze. Myśląc więc o mieszkaniu w takim miejscu jak Grójec, warto tę decyzję rozważyć raz jeszcze. Nowe Zamienie to z pewnością propozycja, która w wielu wymiarach okaże się strzałem w dziesiątkę.

Previous ArticleNext Article