Dom i Wnętrze

Meble z technorattanu – chwilowa moda czy hit na lata?

Jeszcze do niedawna w większości ogrodów królowało wyposażenie z drewna i metalu. Przyglądając się prywatnym ogrodom i zewnętrznym przestrzeniom publicznym, nie sposób nie zauważyć, jaki materiał wyparł niegdyś popularny, naturalny surowiec. Meble z technorattanu możemy obecnie kupić niemal wszędzie, począwszy od tanich supermarketów, na sklepach z ekskluzywnymi meblami kończąc. Czym technorattan zaskarbił sobie tak wielką sympatię? Czy zagości w ogrodach na dłużej?

Design to nie wszystko

Tym, co od razu rzuca się w oczy, patrząc na meble ogrodowe z technorattanu, to niebanalny design. Produkty dobrych marek zaskakują nowatorskimi rozwiązaniami, które przemycają do ogrodu nutę luksusu. Ciekawe huśtawki, hamaki, zestawy wypoczynkowe do ogrodu czy sofy modułowe wznoszą dotychczas proste wyposażenie outdoorowe na zupełnie nowy poziom.
Ponadto, w parze z walorami estetycznymi idzie funkcjonalizm. Technorattan to innowacyjny materiał, który został wręcz stworzony, aby zdobić zewnętrzne przestrzenie. Barwiona na dowolny kolor plecionka do złudzenia przypomina swój naturalny pierwowzór – rattan pozyskiwany z giętkich pni palm rotangowych. Jednak w tym przypadku technika wygrywa z naturą. Zwarta, nieporowata struktura materiału jest w pełni odporna na działanie czynników zewnętrznych, takich jak wysokie i niskie temperatury, wilgoć, promieniowanie UV i zanieczyszczenia, dzięki czemu nie wymagają stosowania specjalnych zabezpieczeń.

Wygoda na co dzień

Umeblowanie z technorattanu jest wygodne w użytkowaniu. W przeciwieństwie do mebli z drewna czy plastiku, ich powierzchnia nie wymaga czasochłonnego czyszczenia i impregnacji. Wystarczy przetrzeć zabrudzony mebel ściereczką nasączoną delikatnym detergentem, aby przywrócić mu nieskazitelny wygląd.
 
 

Previous ArticleNext Article