Ciekawe

Meble na balkon w szarej odsłonie

Dzisiejsze stylizacje wnętrzarskie, ogrodowe i balkonowe udowadniają, że szarość wcale nie jest synonimem nudy. Meble oraz dodatki w tym kolorze coraz częściej pojawiają się w naszym otoczeniu. Dotyczy to także balkonów. Chętnie meblujemy je meblami na balkon, które mają rozmaite odcienie szarości. Zestawiając sofy, krzesła, fotele i stoły z atrakcyjnymi dodatkami dekoracyjnymi, które także toną w szarości. Bardzo ciekawie od strony plastycznej wyglądają także balkony, w których szarość mebli zestawia się z akcentami barwnymi, jak czerwone poduszki czy intensywnie zielone donice. Szary kolor to doskonałe tło dla popisowych kompozycji malarskich.

Aluminiowe piękno mebli na balkon

Jeśli szarość w nowoczesnej odsłonie balkonowej, to na pewno w aluminiowej oprawie. Meblami na balkon, które zrobione są z tego właśnie materiału, można inspirować się na wiele sposobów. Komponując najróżniejsze ekspozycje balkonowe. Te bardziej awangardowe i zmierzające na przykład w stronę postindustrialnych klimatów, jak i te bardziej romantyczne. Szare meble aluminiowe to idealne tło zarówno dla betonowych motywów dekoracyjnych jak i dla rodzimych roślin umieszczonych w rattanowych koszyczkach.
Balkon, którego podstawę wyznaczą aluminiowe meble, to idealne tło dla dla białych kompozycji kwiatowych czy dla mocnej czerwieni, którą wprowadzą rośliny albo naczynia dekoracyjne. Na aluminiowej sofie przepięknie wyglądać będą intensywnie żółte czy amarantowe poduszki. Szarość metalu daje nam spore pole do działania plastycznego.

Szarość mebli na balkon z technorattanu

Poszukując szarych propozycji na balkon, trafiamy na technorattanowe meble w tym właśnie kolorze. Efekt szarości zostanie w tym przypadku zwielokrotniony, jeśli (podobnie jak w przypadku aluminiowych zestawów) wybierzemy także szare poduszki. Balkon umeblowany na szaro technorattanem to efektowne przedłużenie wnętrz, które mogą być utrzymane w podobnej kolorystyce.

Previous ArticleNext Article