Dom i Wnętrze

Meble industrialne – niebanalne wyposażenie do nowoczesnego mieszkania

Styl industrialny od kilku lat cieszy się w Polsce ogromną popularnością. Esteci marzący o mieszkaniu w stylowej, ale nietuzinkowej przestrzeni pokochali przestronne lofty z wysokimi oknami utrzymanymi w zgaszonych barwach. Jak urządzić mieszkanie nawiązujące do estetyki starych fabryk? Czym charakteryzują się meble industrialne? Sprawdź!

Proste i surowe… Meble industrialne

Wnętrza zaprojektowane w stylu industrialnym inspirowane są estetyką starych, opuszczonych fabryk. Próżno szukać w nich bogato zdobionych, fantazyjnych kanap, komód czy regałów. Meble industrialne charakteryzują się surową, prostą formą. Do ich produkcji wykorzystuje się specyficzne materiały – drewno (często postarzane), metal i szkło. Prosta forma pozbawiona zbędnych ozdobników idealnie współgra z materiałami wykończeniowymi – czerwoną cegłą, betonem architektonicznym, drewnianym parkietem… Co ważne, wnętrza industrialne, choć chłodne i surowe, są dopracowane w detalach. Unikaj niskiej jakości mebli. Satysfakcjonujący efekt uzyskasz, jeśli zainwestujesz w wysokiej klasy wyposażenie. Na polskim rynku działa wiele sklepów oferujących ręcznie wykonane meble wpisujące się w przemysłową estetykę.

Pamiętaj o dodatkach!

Klimat loftów i soft-loftów w ogromnej mierze kształtują detale. We wnętrzach zaprojektowanych w stylu industrialnym należy wyeksponować to, co standardowo staramy się ukryć: kable, elementy instalacji, wszelkiego rodzaju „niedociągnięcia”… Zamiast klasycznych lamp wybierz żarówki pozbawione opraw. Warto przemycić do wnętrza akcenty retro, na przykład stary zegar z widocznym mechanizmem.

 

 

Previous ArticleNext Article