Zdrowie i Uroda

Masaż sposobem na redukcję stresu

Napięcie psychiczne gromadzimy w ciele. Każdą stresową sytuację kodujemy w różnych częściach ciała i pozostaje tam ona dopóty, dopóki nie znajdziemy sposobu, aby się jej pozbyć.

Jak objawia się zakodowany stres?

Pierwszy sygnał, że doświadczyliśmy kodowania stresowego- nadchodzi, gdy po stresujących przeżyciach, na które nie byliśmy w stanie się przygotować, bo wcale się ich nie spodziewaliśmy, dopada nas przeżywający ból głowy. W ten sposób organizm daje nam sygnał, że nasza reakcja na stres była nieodpowiednia i można jej było uniknąć.

Walka z migreną jest długa i ciężka. Zanim jednak sięgniemy po pigułkę odcinającą nas od bólu, wykonajmy masaż Ursynów to miejsce, gdzie doświadczymy profesjonalnego masażu skroni. Odczucie pulsujących skroni to właśnie po stresowy symptom kodowania złej energii w ciele. Odpowiednio wykwalifikowana masażystka znając się na technikach leczenia masażem, jest w stanie wyprowadzić nas stopniowo z silnego odczuwania bólu, aż do stopniowego jego zaniku.

Stres a bolące plecy

Bolące plecy mogą być sygnałem różnych chorób. Z reguły jednak mają one podłoże napięciowe. Nie radząc sobie z silnymi bodźcami stresogennymi, całe nasze napięcie przerzucamy na plecy, od strony duchowej, można nawet powiedzieć, że spychamy problem na dalszy plan. W tym przypadku – na kark i plecy.

Pomoc tu może relaksacyjny masaż Ursynów jest miejscem, gdzie doświadczone masażystki wykonują relaksacyjny masaż redukujący z mięśni napięcie. W miejscu, w którym boli nas kark, warto zastosować masaż punktowy wykonany za pomocą dość mocnego nacisku palcami w bolące miejsce, proces powtarzamy tak długo, aż ból nie zniknie całkowicie.

Mięśnie pod łopatkami magazynem napięcia

Jeśli chodzi o miejsca tuż pod łopatkami – tutaj warto wykonywać koliste muśnięcia kciukami, dość mocno naciskając bolące miejsca. Redukcja stresu następuje, gdy poddamy się całkowicie uciskom, nie przerywając masażu. Najlepsze efekty przynosi masaż wykonywany minimum raz w tygodniu. Wówczas nasz organizm będzie miał czas, by nauczyć się uwalniania stresów z mięśni i oczyszczania energetycznego poprzez masaż Ursynów zaprasza wszystkie osoby walczące ze stresem na masaże redukujące napięcie w ciele.

Masaż wykonywany regularnie, powoduje odkodowywanie ciała zaprogramowanego przez stres na ból, poprzez ucisk tych miejsc i pozwolenie na to, by ból się nasilił a później radykalnie wyszedł z ciała. Chwilę po tym momencie klient czuje odprężenie, któremu towarzyszy lekki stan euforii. Jest to efekt odczucia nagłej poprawy sytuacji w ciele i pozbycia się bólu.

Previous ArticleNext Article