Ciekawe

Logistyka i sfery jej działań. Logistyka kontraktowa

forklift-835340_1280Działania logistyczne stanowią niezwykle istotny element rozwiniętej gospodarki. Dzieje się tak po części w wyniku postępującej specjalizacji, a po części w wyniku zwiększonego zapotrzebowania na dobra i usługi, jakie ma do zaoferowania rynek. Aby dostarczyć konkretne towary bądź usługę konieczne jest więc opracowanie strategii. W ramach logistycznych działań można wyróżnić cztery grupy usług: transportową, spedycyjną, magazynową oraz tzw. usługi dodatkowe. Czynności z zakresu logistyki można prócz tego podzielić na dwie nadrzędne kategorie. Pierwsza z nich sprowadza się do usług fizycznych dostarczanych przy pomocy technicznego wyposażenia (tzw. usługi oparte na zasobach), natomiast druga opiera się a umiejętnościach zarządzających, nadzorujących, organizujących oraz planujących procesy.
Proporcje cen za usługę oraz rodzaju zrealizowanego działania muszą być optymalne. Wysoki standard natomiast nie może wpływać na długość terminu dostaw – wszelkie daty graniczne muszą być przestrzegane, by zlecenie można było uznać za sukcesywnie wypełnione. W logistyce kontraktowej istotne jest nie tylko posiadanie najbardziej zaawansowanych technologicznie narzędzi, ale przede wszystkim dobrze przeszkolonej, profesjonalnej kadry.

Czym jest logistyka kontraktowa?

Logistyka kontraktowa nosi inaczej nazwę magazynowej. Warto zauważyć, że usługa ta jest najbardziej zaawansowaną w ramach branży. Obejmuje ona różnego rodzaju operacje – długoterminowe jak i inne, lecz przede wszystkim kompleksowo przeprowadzane – oraz zarządzanie nimi na powierzchni magazynowej. Firmie logistycznej zlecony zostaje outsourcing, który może wymagać takich czynności jak: dostawę przesyłki do magazynu, jej rozładunek, dekonsolidację, organizację przestrzeni w magazynie i przygotowanie go do dystrybucji. Wykonawca usługi może otrzymać bowiem dodatkowe zlecenie – obejmujące przygotowanie towaru do sprzedaży, jego etykietowanie, foliowanie, pakowanie. Ładunek po wdrożeniu wszystkich czynności pozostaje więc gotowy, by wejść w obieg handlowy (dzięki sklepom, hurtowniom czy fabrykom). Współczesna logistyka kontraktowa opiera swą skuteczność na najnowszych technologiach. Zarządzanie operacjami magazynowymi nie byłoby możliwe bez specjalistycznego systemu informatycznego – w jego ramach można kontrolować zarówno ilość towarów w magazynie, ich przepływ, miejsce, w jakim konkretnie się znajdują. Prócz tego dużo łatwiej jest zarządzać rozdziałem obowiązków dla magazynierów oraz osób kompletujących dostawy.

Pekaes – logistyka kontraktowa na poziomie

Również z Polsce doceniono kompleksowość, nowoczesność i wygodę logistyki kontraktowej. Przedsiębiorcy mają możliwość skorzystania z wysokiej jakości usług Pekaes. Magazyny tego przedsiębiorstwa są rozmieszczone na terenie całego kraju, natomiast zatrudniana kadra stanowi zespół wykwalifikowanych specjalistów. Jakość usług jest stale monitorowana – stąd utrzymuje się na wysokim, niezmiennym od lat poziomie. Dodatkowo firma wciąż stara się poszerzać zakres swoich usług, zapewnia także nowoczesne generowanie raportów przy jednocześnie adekwatnych cenach. Procesy logistyczne każdorazowo są skrojone na miarę potrzeb konkretnego klienta, natomiast operacje magazynowe mogą być połączone z dystrybucją bądź spedycją. Czynności ładunkowe obejmują zarówno te proste, jak i specjalistyczne rodzaje działań, dodatkowo technologia składowania nigdy nie jest przypadkowa. Cechuje ją kompleksowe zaplanowanie oraz spełnienie technicznych wymogów (właściwych dla danego rodzaju ładunku). Pekaes daje do dyspozycji nie tylko należące do przedsiębiorstwa terminale oraz logistyczne magazyny. Istnieje też możliwość skorzystania z zewnętrznych centrów logistycznych, a także zamówienia usługi logistycznej do swojej lokalizacji.
Więcej: https://www.pekaes.pl/pl/uslugi/logistyka-kontraktowa.html

Previous ArticleNext Article