Motoryzacja

Lakierowanie elementów z plastiku – poradnik

Nawet dziś bardzo często zdarza się, że producenci samochodów pomijają w procesie lakierowania niektóre z plastikowych elementów nadwozia. Dotyczy to zwłaszcza pojazdów niższej klasy, w podstawowych wersjach wyposażenia. Podpowiadamy jak samodzielnie rozwiązać te problem.

Nie musisz przepłacać

Właściwie każdy producent oferuje lakierowanie wszystkich plastikowych elementów, jednak nie jest to tania opcja. Profesjonalne zakłady lakiernicze również nie wykonają takiej usługi za „półdarmo”. W praktyce okazuje się jednak, że lakierowanie nieestetycznie wyglądających czarnych zderzaków, nie jest zbyt trudnym zadaniem.
Jeżeli posiadasz podstawowe umiejętności manualne, dryg do majsterkowania i odrobinę wolnego czasu, możesz podjąć się tego zadania na własną rękę. Poniższy instruktarz podpowie Ci jak samodzielnie polakierować atrapy zderzaków, obudowę lusterek, spoilery, dokładki progowe i inne elementy wykonane z tworzywa sztucznego.

Przygotowanie

Zacznij od skompletowania wszystkich niezbędnych materiałów i przyborów, ale wpierw dokonaj dokładnych oględzin swojego samochodu. Uważnie przyjrzyj się wszystkim elementom, na które zamierzasz kłaść lakier. Jeżeli zauważysz głębokie zarysowania, pęknięcia lub ubytki, koniecznie zaopatrz się w odpowiednią szpachlę.
Lista zakupów powinna uwzględniać: lakier samochodowy w sprayu, lakier bezbarwny, podkład akrylowy, benzyna ekstrakcyjna, miękkie ściereczki. Upewnij się, że odcień, którego poszukujesz, jest ogólnodostępny. Jeżeli nie, kolor trzeba będzie dobrać komputerowo. Stawiaj tylko na lakiery samochodowe w sprayu pochodzące od uznanych producentów. W przeciwnym wypadku bardzo szybko okaże się, że cała Twoja praca poszła na marne.

Lakierowanie

Przejdźmy teraz do procesu właściwego. Przed lakierowaniem, powierzchnię należy dokładnie umyć i odtłuścić. W tym celu użyj wody z płynem i benzyny ekstrakcyjnej. Po wyschnięciu powierzchni, możesz nanosić podkład. Na tym etapie warto położyć dwie warstwy podkładu akrylowego.
Po wyschnięciu, możemy nakładać lakier samochodowy w sprayu. Lakier kładziemy cienkimi warstwami, aż do momentu uzyskania właściwego efektu. Ostatnim etapem jest lakier bezbarwny.
Profesjonalny lakier samochodowy w sprayu znaleźć można w ofercie sklepu Lakiery24.com

Previous ArticleNext Article
o.pl https://gayer.com.pl/ogrzewacze-do-ogrodu-eleganckie-i-funkcjonalne-rozwiazanie-na-chlodne-wieczory/ antraffic.pl