Ciekawe

Kreatywna przestrzeń – jak ją urządzić?

Coraz więcej uwagi poświęcamy temu, jak wyglądają nasze mieszkania. Pragniemy, aby były one nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim nowoczesne i pięknie urządzone. W poszukiwaniu najnowszych trendów najczęściej sięgamy do katalogów wnętrzarskich oraz na portale internetowe. Dekoratorzy wnętrz oraz architekci co chwilę proponują nam nowe, ciekawe rozwiązania. Jakie przedmioty wybrać do mieszkania, aby było ono eleganckie, a jednocześnie wygodne? Oto kilka pomysłów na nietuzinkowe wnętrza!

Jasne kolory, światło

Aby stworzyć funkcjonalne wnętrze podstawą jest zadbanie, aby pomieszczenia były dobrze oświetlone. Bez względu na to, na jaką stronę wychodzą okna musimy sprawić, aby naturalne światło dnia jak najdłużej oświetlało pomieszczenie. Zrezygnujmy z ciężkich zasłon i gęstych firan – zamiast tego dobrym rozwiązaniem może być wykorzystanie zasłonek tiulowych lub nowoczesnych rolet okiennych. Te ostatnie są regulowane zarówno na dole, jak i na górze – dzięki temu możemy osłonić się przed słońcem, jak i zakryć przed wścibskimi spojrzeniami przechodniów.
Uważni musimy być również dobierając oświetlenie. Unikajmy szerokich kloszów i abażurów – będą one ograniczać ilość oddawanego przez żarówkę światła.

Kreatywne ściany!

W kreatywnym mieszkaniu sprawdzą się ściany pomalowane farbą kredową czy magnetyczną. W przypadku pierwszej możliwe jest rysowanie na niej klasycznymi kredami szkolnymi i zmywanie malunków, kiedy tylko zechcemy. Farby magnetyczne pozwalają na wieszanie niewielkich rysunków za pomocą magnesów. Dzięki temu możliwe jest stworzenie pięknej galerii prac dziecka.
Kluczem do eleganckiego wnętrza są dodatki. Wybieraj je z głową! Oryginalne wieszaki na ścianę urozmaicą przedpokoje, nietypowe zegary uzupełnią kuchnie. O dodatkach czytaj więcej na kreatywnywarsztat.pl.

Previous ArticleNext Article