Technologia

Funkcjonalne biuro – jak je urządzić?

Tworzenie przestrzeni biurowej to nie lada wyzwanie dla architekta. Pierwszym krokiem jest poznanie oczekiwań zleceniodawcy oraz ustalenie, dla jakiej liczby osób ma być przygotowana dana przestrzeń. Kolejno niezwykle ważne jest dokładne wymierzenie przestrzeni, w której będzie zaaranżowane biuro. Architekt musi uwzględnić nie tylko położenie drzwi i okien, ale też wnęki, skosy. Warto takie elementy odpowiednio wykorzystać.

Projektowanie wnętrza: krok po kroku

Posiadają konkretne dane architekt może zabrać się do pracy. Współcześnie projektowanie odbywa się przy pomocy programów komputerowych – znacząco ułatwia to pracę i skraca jej czas. Podczas projektowania architekt uwzględnia wykorzystane meble, koloru, detale: wszystko musi być odpowiednio opisane. Wizualizacja projektu powinna być dostępna w kilku rzutach, aby klient lepiej wyobraził sobie daną przestrzeń. Dopiero po akceptacji projektów można przystąpić do wykonania. Oczywiście warto, aby architekt doglądał prac i sprawdzał, czy zaproponowana przez niego wizja jest zgodna ze stanem rzeczywistym.
Podczas rozmowy z klientem architekt musi uwzględnić także kwotę, która ma starczyć na aranżację pomieszczenia. Na jej podstawie architekci wybierają materiały, meble.
Więcej na: masaarchitekci.pl.

Previous ArticleNext Article