Ciekawe

Kasy fiskalne do dużego systemu sprzedaży

Jedną z najważniejszych zasad, dotyczących zakupu technologii sprzedaży, jest ta, która mówi o jak najlepszym dostosowaniu urządzenia fiskalnego do potrzeb danej działalności. Ma to znaczenie szczególnie w przypadku poszukiwania kasy rejestrującej do rozbudowanego rozwiązania systemowego. Czym powinno się charakteryzować takie urządzenie?
Jakie funkcjonalności w największej mierze wpływają na wydajność i wygodę obsługi konkretnej kasy fiskalnej? Istotna jest na pewno obecność rozwiązania technologicznego, które zapewnia przechowywanie danych firmowych w formie cyfrowej, czyli modułu elektronicznej kopii paragonów. Co więcej, urządzenie przeznaczone do pracy w rozbudowanym systemie sprzedaży powinno oferować skonfigurowanie wielu pozycji towarowych oraz zaprogramowanie dużej liczby skrótów klawiszowych.

Baza PLU urządzenia fiskalnego

Często można spotkać się z opinią, że w zaawansowanych rozwiązaniach systemowych dla firm sprawdzają się najlepsze kasy fiskalne, które są obecnie dostępne na rynku. A jedną z cech takich urządzeń rejestrujących jest możliwość obsługi bardzo rozbudowanej bazy PLU – nawet do kilkudziesięciu tysięcy pozycji towarowych. Wtedy właściciel przedsiębiorstwa zyskuje zdecydowanie większą gwarancję, że kasa systemowa poradzi sobie z obsługą wszystkich produktów i usług, które są oferowane klientom. Osobną kwestią jest zaś to, iż do skonfigurowania tak dużej bazy towarowej warto wykorzystać odpowiednie oprogramowanie komputerowe (służące do zarządzania handlem). Ręczne definiowanie kilkudziesięciu tysięcy PLU mogłoby po prostu zająć mnóstwo czasu, który można przeznaczyć na inne zadania firmowe.

Skróty klawiszowe i interfejsy komunikacyjne

Systemowa kasa fiskalna, która zostanie wdrożona w firmie, będzie często współpracowała z innymi urządzeniami elektronicznymi, np. z czytnikiem kodów kreskowych, terminalem płatniczym, komputerem POS, wagą elektroniczną i szufladą kasową. Dlatego tak ważne jest, aby kasa przeznaczona do pracy w dużym systemie posiadała kilka różnorodnych interfejsów komunikacyjnych. Dzięki temu użytkownik będzie mógł bez problemu podłączyć do niej wszystkie urządzenia peryferyjne, które działają w firmie.
Szukając odpowiedniej technologii, warto też sprawdzić, czy dealer kas fiskalnych posiada w swojej ofercie modele, które zapewniają zaprogramowanie wielu skrótów klawiszowych. Klawisze funkcyjne można bowiem wykorzystać do szybkiej sprzedaży popularnych elementów asortymentu. Co więcej, część skrótów da się skonfigurować w taki sposób, aby zapewniały one bezpośredni dostęp do wybranych funkcjonalności kasy.

Kasy rejestrujące w systemie online

W 2018 roku nie będzie się mówiło już tylko o kasach rejestrujących, które poradzą sobie najlepiej w rozbudowanych rozwiązaniach sprzedażowych i usługowych. Wszystko przez bardzo duże zmiany w polskich przepisach. A konkretnie – przez wprowadzenie systemu kas fiskalnych online. Modyfikacje w obowiązujących regulacjach prawnych będą jednak przebiegały stopniowo. Ponadto, także ich rezultaty mają być „ewolucją” w obsłudze wszystkich technologii sprzedaży. Niemniej, prędzej czy później każda kasa rejestrująca stanie się w pewnym sensie „systemowa”.
 

Previous ArticleNext Article