Zdrowie i Uroda

Jakie zabiegi wykonuje się w salonie kosmetycznym?

W salonach kosmetycznych wykonuje się szereg zabiegów pielęgnacyjnych na twarz i ciało, w których wykorzystuje się zarówno metody mechaniczne, jak i chemiczne. Skuteczność zabiegów jest znacznie wyższa niż w przypadku pielęgnacji skóry w domowym zaciszu. Jakie są najczęściej wykonywane zabiegi w salonach kosmetycznych?

Oczyszczanie skóry twarzy

Podstawowy zabieg oczyszczania skóry twarzy jest dość bolesny i trwa około 2 godzin, jednak salony kosmetyczne wykonują go bardzo często. Nastolatki oraz kobiety o skórze tłustej i trądzikowej wybierają ten zabieg w celu usunięcia drobnych ropnych pryszczy i zaskórniaków. Twarz jest najpierw rozgrzewana za pomocą ciepłej wodnej mgiełki wytwarzanej przez wapozon, a następnie kosmetyczka przystępuje do ręcznego wyciskania niedoskonałości. Na zakończenie zabiegu skóra jest dezynfekowana w celu zamknięcia ujść skórnych, a na twarz nakłada się ściągającą i łagodzącą maseczkę.
Salon kosmetyczny z reguły oferuje nie tylko manualne oczyszczenie skóry twarzy, lecz także zabiegi chemiczne w formie peelingów kwasowych czy kawitacyjnych. Są to jednak zabiegi droższe i bardziej inwazyjne, przez co liczba przeciwwskazań do ich wykonywania jest o wiele wyższa niż w przypadku tradycyjnego oczyszczania skóry twarzy.

Manicure i pedicure

Pielęgnacja paznokci u dłoni i stóp w salonach kosmetycznych przyjmuje różne formy. Najpopularniejszy jest klasyczny manicure i pedicure polegający na usunięciu skórek cążkami i nadaniu paznokciom odpowiedniego kształtu przy pomocy pilnika drobnoziarnistego. Na koniec płytki paznokciowe są malowane odżywką bądź lakierem w kolorze wybranym przez klientkę.
Manicure i pedicure w salonie kosmetycznym może przyjąć nie tylko formę klasyczną. Często wykonuje się również zabiegi biologiczne, hybrydowe i parafinowe lub zakłada się tipsy. Popularny jest również masaż dłoni i stóp oraz chemiczne usuwanie zrogowaceń ze skóry pięt.

Makijaż permanentny

Niemalże każdy salon kosmetyczny ma swojej ofercie wykonywanie makijażu permanentnego. Panie decydują się na jego zrobienie, gdy chcą zaoszczędzić czas na wykonywanie perfekcyjnego make-upu ust czy oczu. Najczęściej wykonuje się makijaż permanentny brwi i rzęs, nieco rzadziej konturu ust.
Makijaż permanentny utrzymuje się nawet przez kilka lat, dlatego jego koszt jest dość wysoki. Wykonanie go pomaga jednak ukryć asymetrię ust czy oczu i wydobyć z nich naturalne piękno w sposób o wiele doskonalszy niż malując się samodzielnie każdego dnia.
Artykuł powstał we współpracy z Medica SPA

Previous ArticleNext Article
Industrialny metalowy hoker stołek barowy z oparciem asdpic.org https://absenting.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-twoja-oaza-ciepla-w-chlodne-dni/