Dom i Wnętrze

Jaki materac wybrać?

Szukając idealnego materaca kupujący staje przed nie lada dylematem – obecnie w sklepach specjalizujących się w tego typu produktach znajdziemy olbrzymie ilości materaców przeznaczonych dla różnych typów użytkowników. Jaki okaże się najlepszy dla nas? Co warto wiedzieć przed dokonaniem zakupu?

Materace kieszeniowe i warstwowe

Współcześnie w sklepach znajdziemy klasyczne materace sprężynowe, piankowe, ale również warstwowe, kieszeniowe, posiadające warstwy termoplastyczne i wiele innych. Przedział cenowy może być olbrzymi! Warto jednak przyjrzeć się z bliska szczególnie modelom kieszeniowym i warstwowym. Materace kieszeniowe wypełniają sprężyny, nie są one jednak połączone ze sobą jak w klasycznych materacach sprężynowych. Dzięki umieszczeniu każdej sprężyny w osobnej kieszonce nie ocierają się one o siebie i nie wydają dźwięków. Dodatkowo każda sprężyna działa niezależnie od innych, co zapewnia prawidłowe uginanie się materaca pod danym ciężarem.
Materace wielowarstwowe tworzone są dla odbiorców wymagających. W ich wnętrzu znajdziemy warstwy lateksowe, jak również wykonane z piątek termicznych, dopasowujących się do kształtów ciała pod wpływem ciepła. Wiele z nich posiada także dodatek naturalnych włókien kokosowych lub trawy morskiej – świetnie wchłaniają one wilgoć.
Czytaj więcej na. notodo.pl

Previous ArticleNext Article