Zdrowie i Uroda

Jak zdobić paznokcie hybrydowe?

W ostatnich latach paznokcie hybrydowe mocno zyskały na swojej popularności wśród kobiet. Wszystko dlatego, że manicure tego typu charakteryzuje się znacznie większą trwałością, niż manicure tradycyjny. Popularną hybrydę można wykonać samodzielnie w domu, jednakże w takim wypadku należy wiedzieć, jak tego dokonać.

Czym są paznokcie hybrydowe?

Paznokcie hybrydowe to nic innego, jak pewna metoda zdobienia oraz pielęgnacji paznokci. Ich sława jest związana przede wszystkim z jej trwałością – paznokcie mogą bowiem utrzymać się nawet przez kilka tygodni.

Manicure można wykonać w profesjonalnych salonach, bądź samodzielnie w domu. Druga opcja jednak wymaga nie tylko posiadania odpowiedniego sprzętu, ale również właściwej wprawy i doświadczenia.

Lista produktów potrzebnych do zrobienia manicure hybrydowego

Aby wykonać samodzielnie paznokcie hybrydowe, należy posiadać następujące produkty:
– pilnik;
– odtłuszczacz;
– kostkę, czyli blok polerski;
– primer;
– baza hybrydy;
– odpowiedni kolor lakiery hybrydowego;
– nawierzchniową hybrydę;
– lampę UV;
– oliwę do skórek.

Metoda hybrydowa zdobienia paznokci

Zdobienie paznokci – co ważne – jest znacznie trudniejszą sztuką w stosunku do samego malowania manicure hybrydowego. Taka sztuka wymaga przede wszystkim wprawy oraz poznania kilku sztuczek, które sprawią, że zdobienia będą niepowtarzalne.

Samo zdobienie – efektowne – wymaga dużych nakładów pracy oraz talentu i umiejętności manualnych. Jak wygląda metoda hybrydowa zdobienia paznokci?

Aby wykonać zdobienia hybrydowe, należy w pierwszej kolejności wykonać manicure hybrydowy. Na początku należy zaaplikować bazę oraz dwie warstwy kolorowego lakieru hybrydowego. Po każdym jego nałożeniu trzeba podłożyć dłonie pod lampę UV, aby paznokcie szybko wyschły i się utrwaliły.

Na gotowy manicure należy nałożyć cienkim pędzelkiem nieco bazy. Ruchy powinny być precyzyjne. Na nim można położyć wybrane ozdoby, na przykład cyrkonie lub bulion.

Hitem ostatnich lat są również pyłki, których efekt można uzyskać z pomoc odpowiedniego lakieru. Niektóre z nich dają efekt lustrzanej tafli, a inne migoczą odcieniami tęczy, dając efekt trójwymiarowy. W sklepach profesjonalnych można również znaleźć lakiery do pyłków, które… zmieniają swój odcień pod wpływem światła.

Zasada wykonania hybrydowych zdobień jest podobna, jak wcześniej. Po nałożeniu warstwy lakieru i bazy Dry Top (tę pod lampą należy trzymać około 15 sekund) należy na nią wetrzeć wybrany pyłek. Najlepiej dokonać tego po prostu palcem – w rękawiczce, bądź z pomocą pacynki.

Previous ArticleNext Article
https://dinusiek.pl/niepowtarzalne-wnetrza-jak-meble-loftowe-przedefiniowaly-nowoczesny-design/ https://artexint.com.pl/ogrzewacz-tarasowy-i-ogrodowy-sekret-przytulnych-wieczorow-na-swiezym-powietrzu/ https://atmlive.pl/klasyka-spotyka-nowoczesnosc-meble-loftowe-do-salonu-i-inne-przemyslowe-inspiracje/