Turystyka

Jak zaplanować tegoroczny urlop?

Wakacje za pasem – początek czerwca to idealny moment na to, aby zaplanować wspaniałe wakacje. Bez względu na to, czy podróżujemy z partnerem, samotnie czy z rodziną: warto zapoznać się z ofertą biur podróży, które właśnie teraz zaczynają sprzedaż wycieczek typu last minute. Co poza nimi mają do zaoferowania touroperatorzy?

Co kusi nas we wczasach egzotycznych?

W ostatnich latach w Polsce zapanowało olbrzymie zainteresowanie wycieczkami egzotycznymi. Dla Polaków są one ziszczeniem marzeń o idealnym urlopie: są gwarancją wspaniałej pogody, możliwością odpoczynku na pięknych plażach i zażywania kąpieli w krystalicznie czystych wodach egzotycznych mórz.
Wybierając się do biura podróży najczęściej nie posiadamy jednak sprecyzowanego kierunku wyjazdu – istotne są dla nas ceny, rabaty, możliwość wykupienia wycieczki fakultatywnej i wiele innych.
Zazwyczaj w rozmowie z pracownikiem biura podróży zostaniemy poproszeni o określenie naszych preferencji. Na ich podstawie konsultant wskaże nam najbardziej odpowiadające naszym oczekiwaniom propozycje. Jakie kierunki królują od kilku lat? Z pewnością są to Seszele, wakacje na Dominikanie, wczasy na Kubie oraz na Mauritiusie. Każda z tych destynacji posiada doskonale rozbudowaną bazę turystyczną, przez co turyści mogą wybierać wśród droższych i nieco tańszych hoteli.
Co wchodzi w skład ceny biletu? Przede wszystkim są to przeloty samolotem, transfer z lotniska i na lotnisko, zakwaterowanie w wybranym wcześniej hotelu, ubezpieczenie turystyczne, opiekę pilota lub rezydenta. W skład ceny biletu wchodzi także wyżywienie w wybranej wcześniej opcji. W ramach dodatkowo płatnych usług możliwe jest także wykupienie wycieczki fakultatywnej – opłata uiszczana jest u pracownika biura podróży w dniu wycieczki. Turyści, którzy nie chcą wydawać dodatkowych kwot na wycieczki mogą samodzielnie zapoznawać się z urokami miejsca wypoczynkowego przy pomocy wynajętego skutera, samochodu czy roweru.

Previous ArticleNext Article