Ciekawe

Jak zamyka się naczynka za pomocą elektrokoagulacji?

Czerwone plamy na twarzy lub nieestetyczne pajączki są wynikiem rozszerzonych lub popękanych naczynek krwionośnych. Takie skłonności mają osoby z cerą wrażliwą i podatną na takie zmiany. By nie było konieczne codzienne kamuflowanie tych zmian, warto poddać się zabiegowi, jakim jest zamykanie naczynek. Lekarz medycyny estetycznej wskaże odpowiednią metodę.

Dlaczego naczynia się rozszerzają?

Może się tak dziać na skutek wielu czynników. Na przykład niekiedy twarz staje się czerwona podczas zdenerwowania lub zawstydzenia. To niezwykle krępujące i osoby, które mają z tym problem nieraz unikają wystąpień publicznych lub pojawiania się w nowym towarzystwie. Do tego dochodzą także rozszerzające się naczynka po spożyciu alkoholu.
Taki problem nasilić mogą również ostre przyprawy, słońce czy mróz lub niewłaściwa pielęgnacja. Zaliczyć do niej można brak stosowania kremów z filtrem przez cały rok. W razie takich dolegliwości należy udać się do lekarza medycyny estetycznej, który oceni skalę problemu i będzie mógł podjąć się wykonania zabiegu, jakim jest zamykanie naczynek. Można to zrobić za pomocą lasera, ale nie tylko.

Jak zamyka się naczynka za pomocą elektrokoagulacji?

Jest to nieco inna metoda zamykania naczynek niż za pomocą światła laserowego, ponieważ przy niej używa się prądu. Emitowany za pomocą elektrody prąd ścina białko w naczynku i samo się ono zamyka. Lekarz medycyny działa na każde naczynko osobna.
Trzeba pamiętać, że zabieg jest dość inwazyjny i skóra po nim przez dłuższy czas będzie zaczerwieniona Na rekonwalescencję trzeba przebaczyć nawet miesiąc. W tym czasie przez pierwsze dni warto wziąć urlop w pracy, zaś później można już ślady zabiegu delikatnie tuszować za pomocą makijażu.

Czy zabiegi pomagają uporać się z naczynkami na zawsze?

Niestety zamykanie naczynek usuwa tylko objawy schorzenia i jeżeli skóra nie będzie odpowiednio pielęgnowana, to problem wróci. Dlatego przed wszystkim od chwili zabiegu trzeba pamiętać o codziennym używaniu filtrów z wysokim faktorem. Ponadto należy wyeliminować ze swojej diety ostre przyprawy, ograniczyć kawę i alkohol.
Jak na co dzień radzić sobie z zaczerwieniami? Jeżeli wiemy, że w danym dniu może dojść do sytuacji, która sprawi, że na twarzy wyjdą zaczerwienienia, warto użyć pod makijaż nieco zielonkawej bazy, która skutecznie neutralizuje czerwony kolor. Dzięki temu rumień na pewno będzie mniej widoczny przez kilka godzin.
Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Kosmetologia Esteti-Med

Previous ArticleNext Article