Ciekawe

Jak dbać o środowisko każdego dnia?

Ochrona środowiska nie jest problemem dotyczącym jedynie konkretnych instytucji czy fundacji – jeśli chcemy żyć w czystym środowisku konieczne jest codzienne dbanie o ekologię we własnym zakresie. Na szczęście mamy wiele możliwości działania. Co możemy robić?

Segregowanie śmieci

Bezsprzecznie najprostszym sposobem na polepszenie stanu środowiska jest segregowanie śmieci. Właściciele domów jednorodzinnych są w większości zobowiązani do tego, aby samodzielnie segregować śmieci na plastik, odpadki organiczne. Niedopełnienie tego wiąże się ze zwiększonymi opłatami za utylizację śmieci. W przypadku mieszkańców bloków do niedawna nie segregowali oni śmieci. Coraz więcej spółdzielni mieszkaniowych zawiera jednak umowy z firmami odbierającymi odpadki – dzięki temu przy śmietnikach stawiane są kontenery na konkretne odpadki: makulaturę, plastik, szkło. Segregowanie jest więc znacznie prostsze!

Minimalizowanie plastikowych toreb!

Plastikowe reklamówki są prawdziwą zmorą – materiał ten rozkłada się latami, stanowi zagrożenie dla zwierząt i roślinności. Znacznie lepszym rozwiązaniem jest wybranie ekologicznych toreb płóciennych czy papierowych, które podlegają recyklingowi. Coraz więcej firm stawia na takie rozwiązania i zamawia ekologiczne torby reklamowe – możemy o nich poczytać na stronie induplo.pl/torebki-reklamowe.

Oszczędność wody, prądu!

Aby skuteczniej dbać o środowisko zwracajmy również uwagę na to, w jaki sposób korzystamy z wody, energii elektrycznej. Zwracajmy uwagę na zakręcanie kurków podczas mycia zębów, wyłączajmy światło w pomieszczeniach, jeśli z nich wychodzimy, nie trzymajmy stale komputera na zasilaczu, wybierajmy prysznic zamiast długich kąpieli w wannie. Dzięki temu z pewnością zmniejszą się również nasze rachunki!

Previous ArticleNext Article
https://dowiedz-sie.com.pl/przemyslowa-rewolucja-we-wnetrzach-sekrety-stylu-loftowego/ zobacz wiecje zobacz wiecje