Zdrowie i Uroda

Endermologia LPG – skuteczna pomoc w modelowaniu sylwetki

Endermologia LPG, zwłaszcza w połączeniu z dodatkowymi zabiegami modelowania sylwetki, to pogromca cellulitu i opornej tkanki tłuszczowej. Sprawdź!

Endermologia LPG – skuteczna pomoc w modelowaniu sylwetki

Endermologia LPG to niezawodna metoda rzeźbienia sylwetki bez użycia skalpela.  W połączeniu z innymi mało inwazyjnymi zabiegami wyszczuplającymi umożliwia uzyskanie spektakularnych efektów. Terapie łączone w kosmetologii i medycynie estetycznej to najlepszy sposób na redukcję opornego cellulitu i tkanki tłuszczowej. Z jakimi zabiegami warto zestawić endermologię, aby uzyskać najlepsze efekty? Wyjaśniamy.

Co to jest endermologia?

Endermologia LPG to nieinwazyjna metoda modelowania sylwetki, wykorzystująca technikę masażu podciśnieniowego. Wykonywana jest bez znieczulenia, ponieważ rzadko powoduje dyskomfort u pacjenta. Urządzenie, którym posługuje się kosmetolog, wyposażone jest w pompę ssącą oraz wibrujące rolki. Celem zabiegu jest intensywne pobudzenie tkanek, rozbicie złogów tłuszczowych, usprawnienie mikrokrążenia skóry, drenaż limfatyczny oraz stymulacja produkcji kolagenu w skórze. To wszystko w prosty sposób prowadzi również do skutecznej redukcji cellulitu – wyjaśniają specjaliści z warszawskiej Kliniki Miracki. Trzeba jednak przygotować się na to, że efekty nie będą widoczne od razu. Aby rzeczywiście zauważyć poprawę w wyglądzie skóry potrzeba kilku, a nawet kilkunastu zabiegów endermologii LPG. A najlepiej – zdecydować się na terapię łączoną.

Z jakimi zabiegami modelowania sylwetki można połączyć endermologię?

Endermologia LPG doskonale sprawdza się jako element tzw. terapii łączonych, których celem jest redukcja cellulitu i opornej tkanki tłuszczowej. Zabiegi modelowania sylwetki, które korzystnie działają w połączeniu z masażem podciśnieniowym to m.in.:

  • Zabieg Onda – terapia o działaniu wyszczuplającym i antycellulitowym. Wykorzystuje innowacyjną technologię mikrofal Coolwaves™, które wykazują wysokie powinowactwo do podskórnej tkanki tłuszczowej, dzięki czemu przyczyniają się do naturalnej redukcji cellulitu w każdym stadium zaawansowania.
  • Fala uderzeniowa Storz Medcal – metoda modelowania sylwetki przy pomocy fali akustycznej. Zastosowana technologia wykazuje wysoką skuteczność w usuwaniu cellulitu nawet w zaawansowanej formie, czyli III i IV stadium zwłóknienia.
  • Zabieg Schwarzy – polega na zastosowaniu stymulacji elektromagnetycznej i prowadzi do wzmocnienia mięśni oraz przy okazji wspomaga redukcję tkanki tłuszczowej. W ciągu 30-minutowego zabiegu można osiągnąć podobne efekty, jak podczas wykonania 800 brzuszków czy przysiadów.
  • Kriolipoliza CoolTech – zabieg dla osób, dla których efekt ujędrnienia ciała po endermologii LPG to za mało. Kriolipoliza, czyli zamrażanie tkanki tłuszczowej, to znakomita metody redukcji tzw. miejscowej otyłości. Przynosi efekty zbliżone do liposukcji, lecz odbywa się bez użycia skalpela czy igieł.

Efekty terapii łączonej

Celem terapii łączonych jest spotęgowanie, uzupełnienie oraz przedłużenie efektów endermologii LPG. Podczas gdy jedne metody sprawdzają się lepiej w usuwaniu cellulitu, inne skupiają się na redukcji tkanki tłuszczowej. Warto z tego skorzystać, łącząc ze sobą kilka zabiegów o uzupełniającym się działaniu. Dzięki terapii łączonej można w mało inwazyjny sposób osiągnąć wielowymiarowy efekt modelowania sylwetki.

Rezultaty, jakich możesz się spodziewać po zabiegach łączonych z endermologią LPG to przede wszystkim:

  • widoczna redukcja nawet najbardziej opornego cellulitu,
  • poprawa jakości i jędrności skóry,
  • wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej – zmniejszenie obwodów ciała.

Efekty dobrze dobranej terapii łączonej utrzymują się latami. Plan leczenia ustala kosmetolog lub lekarz medycyny estetycznej – dobiera zabiegi, określa ich kolejność, liczbę i częstotliwość.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat zabiegów antycellulitowych, skontaktuj się ze specjalistami z warszawskiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Previous ArticleNext Article