Dom i Wnętrze

Domy całoroczne z drewna – nowoczesne realizacje

Posiadanie własnego domu jest marzeniem większości ludzi – niektórym udaje się to marzenie spełnić. W Polsce najczęściej budowa domu jest jednak niezwykle kosztowna, z uwagi na wysokie koszty solidnych materiałów i samej pracy robotników – tym bardziej, że później trzeba jeszcze wszystko wykończyć, podpiąć media i tak dalej. W związku z tym możliwość oszczędzenia pieniędzy, mimo wybudowania trwałego, solidnego domu, jest dla wielu okazją z której warto i należy skorzystać! To właśnie tłumaczy rosnące zainteresowanie całorocznymi domami budowanymi… z drewna! Co warto o nich wiedzieć?
 

Domy z drewna

Drewno to materiał, który ludziom towarzyszy od bardzo dawna – dlatego jesteśmy z nim tak zżyci. Drzewa rosną, żyją – z tego względu wielu osobom drewniane elementy kojarzą się z prawdziwym domem, a wszelkie marmury, betony czy cegły są zimne nie tylko w dotyku, ale i w emocjonalnym odbiorze. Dawniej jedynie z drewna budowano większość domów – współcześnie jednak tradycja ta u nas zanikła, ponieważ rodzime gatunki drewna nie są dość odporne na warunki atmosferyczne i klimatyczne, jakie u nas panują. Nie oznacza to jednak, że domów z drewna w ogóle się nie wykonuje – wystarczy spojrzeć na ofertę firmy MAWIT, którą można znaleźć na stronie mawit.com.pl
 

Nowoczesny dom

Domy szkieletowe z drewna budowane są w specjalny sposób i ze specjalnych materiałów – dzięki temu można liczyć na ich solidność. Zresztą, gotowe już i zamieszkane domy, w których od długiego czasu żyją zadowoleni mieszkańcy to najlepsze rekomendacje skuteczności firmy MAWIT. Marka rozpoczęła pracę w roku 2000. Posiada własny tartak, suszarnię, autoklaw do impregnacji ciśnieniowej i współpracuje z doświadczonymi pracowniami architektonicznymi. Domy drewniane budowane są techniką znaną ze Szwecji – która przecież ma jeszcze surowszy klimat niż Polska. W związku z tym można mieć pewność, że wszystko będzie trwałe, bezpieczne i ciepłe.

Previous ArticleNext Article