Ciekawe

Czym jest bezpieczny parking

Czy jako kierowcy, zastanawialiście się kiedyś nad tym, czym jest bezpieczny parking? Co to dokładnie znaczy bezpieczny parking? Pewnie tak. Wielu kierowców doskonale wie, jaki parking można uznać za bezpieczny. Zapewne będzie to taki parking, na którym można zostawić swój samochód i zastać go tam po powrocie. Dodatkowo, zastać go w nienaruszonym stanie. Czyli taki parking, na którym samochód można bezpiecznie i bez obaw zostawić, ale też taki, na którym samochód nie zostanie uszkodzony, ani okradziony.

Kierowcy samochodów osobowych uważają, że takich parkingów jest bardzo dużo. Że mogą swój samochód zostawić bez obaw na wielu parkingach i nie spotka ich nic złego. Najczęściej tak jest. Jednak sytuacja zmienia się w momencie, kiedy mowa o samochodach ciężarowych. Tutaj sytuacja wygląda zupełnie inaczej.

Bezpieczny parking w oczach kierowców zawodowych

Jeżeli chodzi o kierowców zawodowych, to według zdecydowanej ich większości, coś takiego nie istnieje. Nie ma bezpiecznych parkingów. I tutaj nie jest ważne jak parking definicja określa. Nie jest ważne, nawet to, co ustawodawca uważa za parking. Znaczy, jest bardzo ważne, jeżeli chodzi o ewentualne uzyskanie odszkodowania. Ale nie jest ważne, jeżeli chodzi o nazwanie parkingu bezpiecznym.

Nawet na parkingach strzeżonych dochodzi, bowiem do kradzieży towarów. Zwłaszcza takich, które są odpowiednio dużo warte. Im więcej wart jest przewożony towar, tym większe jest prawdopodobieństwo, że podczas postoju na parkingu, może dojść do próby jego kradzieży. Niestety tak wygląda sytuacja i przewoźnicy doskonale zdają sobie z tego sprawę.

Bezpieczny parking dla przewoźnika

Zatem czym jest bezpieczny parking dla przewoźnika? Jest to nie miejsce, w którym towar jest bezpieczny. Jest to parking, który spełnia wymogi, jakie zapisane są w ogólnych warunkach ubezpieczenia. Chodzi o ubezpieczenie OCP. Oraz spełnia te wymogi, które zapisane są w warunkach umowy dołączonej do zlecenia transportowego. Dzięki temu, za wszelkie zdarzenia na takim parkingu, odpowiada ubezpieczyciel.

Jak więc widać nie dla wszystkich kierowców określenie bezpieczny parking oznacza to samo. Jest to bardzo przykra sytuacja, ale znając ją, można uniknąć wielu przykrych i kosztownych sytuacji.

Previous ArticleNext Article