Motoryzacja

Czy ubezpieczenie szkolne jest obowiązkowe?

Na początku roku szkolnego rodzice muszą podjąć wiele ważnych decyzji. Jedną z nich jest zakup ubezpieczenia szkolnego. Czy opiekun musi wykupić polisę proponowaną przez szkołę? Jakie korzyści niesie ze sobą ubezpieczenie szkolne? Sprawdź!

Zbiorowe ubezpieczenie szkolne – konieczność czy wybór?

Na pierwszej wywiadówce w nowym roku szkolnym wychowawca przedstawia rodzicom ofertę zbiorowego ubezpieczenia dla wszystkich dzieci. Polisy przygotowane dla placówek często są niedrogie, ale również mocno okrojone i zapewniają dziecku jedynie podstawową ochronę.  Wydawać by się mogło, że każdy rodzic musi przystać na proponowane warunki. Jak się okazuje – niekoniecznie. Ubezpieczenie szkolne jest dobrowolne. Wyjątek stanowią tutaj wycieczki – każdy uczestnik wyjazdu czy wyjścia musi być ubezpieczony.

Świadomy wybór

Przezorni rodzice pragnący kompleksowo zadbać o bezpieczeństwo swoich pociech przeważnie samodzielnie wybierają polisę. Na rynku ubezpieczeń znajdziesz szeroki wybór polis zapewniających szeroką ochronę w różnych, nieprzewidzianych sytuacjach. Dzięki polisie możesz liczyć na wsparcie w ciężkiej sytuacji: jeśli dziecko dozna uszczerbku na zdrowiu, trwałego uszkodzenia ciała oraz w razie jego śmierci. Środki umożliwiają skorzystanie z wysokiej jakości opieki medycznej, pozwalają  na zakup leków, rehabilitację czy uzyskanie pomocy psychologicznej. Co ważne, ubezpieczenie szkolne obowiązuje przez cały rok, również w czasie weekendów, dni wolnych od nauki czy wakacji. Składki za NNW szkolne są stosunkowo niewielkie, a korzyści płynące z ochrony – nieocenione.

 

 

Previous ArticleNext Article