Ciekawe

Co nam może dać skup metali szlachetnych?

Odpowiedź na pytanie zawarte w tytule jest – przynajmniej w teorii – dość prosta. Tak, pieniądze to jedyna rzecz, którą możemy otrzymać od skupu metali szlachetnych. Zadajmy sobie jednak pytanie, jak zarobić na metalach szlachetnych. Czy da się coś na tym zyskać?

Co możemy sprzedać?

Skup metlai szlachetnych to miejsce, w którym możemy sprzedać metale takie jak platyna, złoto, srebro czy iryd a także stopy metali nieszlachetnych, w tym tak specyficzne jak wanad, molibden, cyna, nikiel czy stal narzędziowa. Często w punktach tego typu przyjmowane są także pallad, ruten czy rod, ołów.
W praktyce uzyskanie tych metali nie jest już takie proste, jak w przypadku złota czy srebra. Chyba żaden z nas nie widział jeszcze kobiety, która nosi naszyjniki z wanadu bądź molibdenu. Chcąc sprzedać trochę metali szlachetnych, warto poszukać ich w wykorzystywanym na co dzień sprzęcie. Mnóstwo ich znajdziemy w elektronice użytkowej a także w… katalizatorach.

Czy da się zarobić?

Oczywiście zarobienie stosownej kwoty w skupie metali szlachetnych jest zależne od ilości sprzedawanego metalu. W praktyce jednak można zarobić nieco więcej i to za pomocą kilku metod.
1. Skup metali szlachetnych bardzo często aktualizuje ceny konkretnych kruszców w czasie rzeczywistym – nawet kilka razy w ciągu dnia. Takie rozwiązanie jest korzystne dla skupu, ale też i dla sprzedającego. Jeśli uzna on, że dana cena jest dla niego odpowiednia, może on sprzedać posiadany przez siebie metal w określonej cenie.
2. W niektórych sytuacjach skup metali szlachetnych pozwala na pewną negocjację ceny. Żeby jednak do tego doszło, musimy mieć swoistego „asa w rękawie”. Może nim być duża ilość sprzedawanego metalu, bądź też – nasze zdolności negocjacyjne. Nie zapominajmy również o tym, że nasze szanse rosną jeśli dany metal jest drogi. Osoba prowadząca np skup platnyny szybciej pójdzie na kompromis, niż osoba kierujące skupem żelaza.

Czy warto?

Sprzedając złom platyny na skupie http://zlomweglika.pl/skup-metali-szlachetnych, warto mieć na uwadze perspektywę długookresową. Jeśli chcemy sprzedać np platynę bądź złoto, warto się nad tym zastanowić. Zwłaszcza, że te metale cały czas drożeją. Jeśli jednak sprzedajemy typowe metale szlachetne znajdujące się np w podzespołach naszych komputerów, wtedy ich pozbycie jest w pełni zasadne. No chyba, że traktujemy np. ceramiczne procesory komputerowe jako inwestycję w przyszłość…
Podsumowując, nie sprzedaje się metali szlachetnych po to, by zarobić na nich ogromne kwoty pieniędzy. Niemniej mogą być one wydajnym zastrzykiem finansowym, dla naszego nadszarpniętego budżetu.

Previous ArticleNext Article