Ciekawe

Budowa jednorodzinnego domu z prefabrykowanych ścian betonowych

Budowa domu to spore wyzwanie dla każdej osoby, nie tylko pod względem finansowym, ale również organizacyjnym. Aby zamieszkać w nowym loku potrzeba na prawdę sporo czasu, gdyż budowa domu trwa dosyć długo. Czy istnieje jednak jakiś sposób na to, aby nieco przyspieszyć ten proces? Oczywiście, że tak. Wystarczy jedynie zdecydować się na prefabrykowane ściany betonowe, za pomocą których w dosłownie kilka dni można doprowadzić budowę do stanu surowego. W ten właśnie sposób można zaoszczędzić sporo czasu, dlatego też spora liczba osób decyduje się na zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych. Jak wygląd taka budowa?

Fundamenty

Fundamenty to jak wiadomo najważniejszy element konstrukcyjny każdego domu. Firmy budowlane, które fachowo zajmują się budową domów, podczas stawiania budynku z prefabrykowanych ścian betonowych, wykonują zazwyczaj fundamenty płytowe. Oczywiście, nie oznacza to, iż nie można zastosować tradycyjnych fundamentów ławowych, jednak te płytowe sprawdzają się o wiele lepiej. Wybór tego najodpowiedniejszego rozwiązania jest uzależniony głównie od warunków gruntowych na działce, ale także od technologi budowy.
Prefabrykowane ściany betonowe – konstrukcja
Zdecydowaną zaletą zastosowania prefabrykowanych ścian betonowych jest przede wszystkim fakt, iż można w łatwy sposób zaoszczędzić nieco powierzchni we wnętrzu. Jeszcze do niedawna stosowano głównie pustaki, które mają aż 24 cm grubości, natomiast w przypadku prefabrykowanych ścian betonowych grubość wynosi około 15 cm (ściany konstrukcyjne). Warto tutaj od razu podkreślić, że poprzez zastosowanie takiego rozwiązania ściany poddasza mają około 12 cm grubości, natomiast ściany działowe jedynie 10. Co to oznacza? Głównie to, iż można we wnętrzu domu zyskać nieco więcej wolnej przestrzeni, co z pewnością jej warte uwagi.

Zbrojenia

Prefabrykowane ściany betonowe zbrojone są stalową siatką. Pręty zbrojeniowe wkłada się w specjalne strzemiona, które wystają z boków betonowego bloku. Aby jednak konstrukcja była spójna narożniki należy zalać odpowiednim betonem i poczekać do wyschnięcia.

Ściany

Prefabrykowane ściany betonowe są bardzo gładkie, dzięki czemu wykańczanie wnętrza jest niezwykle proste, ponieważ nie jest konieczne szlifowanie. Od razu można na nie położyć tapety lub pomalować wybraną farbą.
Co można wykonać z prefabrykatów betonowych?
Z takich elementów można bez problemu wykonać fundamenty, ściany, a także stropy. Należy jednak mieć świadomość tego, iż w przypadku stropów zazwyczaj korzysta się z nieco innych technologi, jednak nie wykluczają się one wzajemnie. W jednorodzinnych domach, w których stawia się prefabrykowane ściany betonowe, najczęściej montuje się klasyczną więźbę dachową lub też ustawia się gotowe wiązary drewniane. Zastosowanie takiej technologi budowy jak właśnie prefabrykowane ściany betonowe zdecydowanie ułatwia wykonywanie wszelkich prac ciesielskich. Z tego właśnie względu decydując się na budowę domu warto sobie wszystko dokładnie przemyśleć i najlepiej zdecydować się na zastosowanie prefabrykowanych ścian betonowych.
Z ofertą prefabrykowanych ścian betonowych możesz zapoznać się na stronie http://www.fabudwkb.com.pl/oferta/Plyty-stropowe-sprezone-HC.html.

Previous ArticleNext Article
asdpic.org mubezpieczenia.pl z.pl